Google: Suçlu biz değiliz

Blogspot'un, Digiturk'ün aldırdığı mahkeme kararı sonucu erişime kapatılmasıyla ilgili Google'dan da ilk açıklama geldi.

03.03.2011 - 14:53

Google: Suçlu biz değiliz

Dünyanın en büyük blog platformlarından Blogspot, Digiturk'ün aldırdığı mahkeme kararı sonucunda Türkiye'de erişime kapatılmıştı.


Digiturk'ten yapılan açıklamada ise "Tek suçlu Google yönetimidir. Google'ın duyarsızlığı yüzünden mahkeme bu kararı aldı" denilmişti.

Google konuyla ilgili bugün şu açıklamayı yaptı:

"Google olarak telif hakkı ihlali iddialarını çok ciddiye alıyor ve telif ihlali konusunda elimize geçerli bir yasal uyarı ulaşan içerikleri hızlı bir şekilde Blogger’dan kaldırıyoruz. Blogger’a yüklenmiş içerikler ile ilgili telif ihlali sözkonusu olduğunda, içerik sahipleri internet üzerinden gerekli uyarıyı kolaylıkla yapabilmekte ve süreç etkin olarak işlemektedir. Tüm içerik sahiplerini, Blogger hizmetine erişimin engellenmesi konusunda girişimde bulunmaktansa, bu süreci kullanmaları yönünde teşvik ediyoruz. Bu şekilde, biz söz konusu şikayetle ilgilenirken Türkiye’deki kullanıcılar Blogger’dan sorunsuz bir şekilde yararlanmaya devam edebilir. İlgili politikamıza ilişkin ayrıntılara http://www.google.com/blogger_dmca.html. adresinden ulaşılabilmektedir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...