Google'dan müzik hizmeti

Google, yazılım geliştiricilere yönelik etkinliği Google I/O'da yeni hizmeti Google Music’i duyurdu.

11.05.2011 - 10:33

Google'dan müzik hizmeti

Google'ın yeni sürprizi 'music beta by Google' sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilebiliyor. Kısıtlı bir süre ücretsiz kullanılabilecek olan hizmet, mobil cihazlarla da etkin senkronizasyon vaat ediyor. Google Music öncelikle web ve Android işletim sistemi 2.2 ve daha güncel versiyonlarıyla çalışan taşınabilir cihazlarda kullanılabilecek.

Yeni Medya Düzeni sitesinin haberine göre, uzun süredir üzerinde çalışıldığı duyumları alınan hizmetin bugüne kadar duyurulmamasının başlıca nedeninin telif haklarıyla ilgili anlaşmaların gecikmesi olduğu tahmin ediliyor.

Bir bulut bilişim hizmeti olan Google Music’e kişisel koleksiyonunuzdaki parçaları yükledikten sonra internet erişiminiz olan her yerden bunları dinliyorsunuz. Böylece yanınızda, cihazlarınızda bu şarkıların dijital kopyasını taşımanıza gerek kalmıyor. Senkronize etmek / eşitlemek istediğiniz parça ve albümleri seçme özellikleriyle birlikte son dinlediğiniz belli bir miktarda parçayı ve sizin seçtiklerinizi de cihaz belleğinde saklayarak internet bağlantısı kesildiğinde veya kapattığınızda da cihazınızdan çevrimdışı dinleyebiliyorsunuz.

Buna ek olarak hazırladığınız çalma listelerini bir cihazda güncellediğinizde ve bunu internet üzerinden senkronize ettiğinizde diğer cihazlarınızda da güncel çalma listesine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Birkaç farklı bilgisayar, cihaz ve de iTunes gibi kütüphaneye yayılmış koleksiyonunuzu sisteme yüklemenin kolaylaştırıldığını öne çıkaran Google Music, siz uğraşmak istemediğinizde seçtiğiniz bir parçaya uygun olabilecek diğer parçalardan hızla bir çalma listesi de oluşturabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...