Google'ın parasını istemeyen adam!

Farklı bir sosyal ağ kurmayı deneyen genç girişimci Morin, henüz fazla üyesi olmasa da Google'ın 100 milyon dolarlık satın alma teklifini geri çevirdi.

04.02.2011 - 12:33

Google'ın parasını istemeyen adam!

İnternetteki sosyal ağ girişimlerini genişletmeyi planlayan Google, teklif verdiği bir projeden ret cevabı aldı. Henüz yeni kurulsa da umut vaat ettiği düşünülen Path.com sitesinin sahibi, Google'ın 100 milyon dolarlık teklifini elinin tersiyle itti.

Path.com'un sahibi olan Dave Morin (31), Facebook'un eski yöneticilerinden. Buradan ayrılarak kendi sosyal ağ projesini hayata geçirmeye çalışan Morin, dünyanın ilk müzik paylaşım sitelerinden olan ve daha sonra kapatılan Napster'ın yaratıcısı Shawn Fanning ile birlikte çalışıyor.

Morin, ileride Facebook kadar popüler olabileceği düşünülen site için Google'ın önerdiği 100 milyon dolar yerine, bir yatırım fonundan 8.5 milyon dolar almayı tercih etti. Genç işadamı, şirketi kendi olanaklarıyla büyütmek istediğini söylüyor.

Şimdilik sadece birkaç yüz bin üyesi olan Path.com, Facebook’tan farklı olarak 'arkadaş' listesini sadece 50 kişiyle sınırlı tutmayı, böylece daha konsantre bir 'sosyal' çevre oluşturmayı öngörüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...