Görev dağılımı ile dolandırıcılık

Antalya'da kurdukları paravan şirket ile bir ay içinde 2 milyon TL dolandırdıkları iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı. Dolandırıcıların görev dağılımı yaptığı da öğrenildi.

Anadolu Ajansı 26.11.2010 - 14:14

Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri gelen ihbarları değerlendirerek, kurdukları paravan şirket üzerinden vatandaşları dolandırdıkları ileri sürülen kişileri takibe aldı.

Polis, kendilerini ''JPG Grup'' yetkilisi olarak tanıtarak çeşitli kişilerden perakende aldıkları malları İstanbul'da piyasaya sürdükleri belirtilen Mustafa S, Refik K, Mustafa G, Mustafa U. ve Aytaç H'yi gözaltına alındı.

Yakalan beş kişinin vatandaşlardan aldıkları otel ve spor salonu malzemeleri, jet-ski, zodyak bot, tablo, ayçiçek ve zeytin yağı, boya, koşu bantları, çocuk parkı malzemeleri, para sayma makinesi, nevresim takımları gibi malları İstanbul'daki sattıkları belirtildi.

Verdikleri malların karşılığında para alamayan vatandaşların ihbarı ile yakalananların, bir ay içinde 70'e yakın vatandaşı 2 milyon TL dolandırdığı iddia edildi.

Yakalanan zanlıların dolandırıcılık yaparken aralarında görev dağılımı yaptığı da belirlendi.

Bu görev dağılımına göre, Mustafa S.'nin Mehmet Kumlu takma ismi ile sözde Şirket Genel Müdürü, Refik K.'nin Tuncay Mısırlıoğlu takma ismiyle şirket yetkilisi, Mustafa G'nin Timur Yılmazer takma ismiyle şirket avukatı, Mustafa U'nun şirket şoförü, Aytaç H'nin ise şirketin İstanbul sorumlusu olduğu

belirtildi.

Gözaltına alınanlar arasında yer alan Aytaç H'nin uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Halil H'nin oğlu olduğu öğrenildi.

Çetenin dolandırıcılıktan elde ettiği paralar ile Beldibi'nde, at çiftliği ve havuz bulunan bir villa kiraladığı kaydedildi. Dolandırıcılıkların ardından kutlama yaptıkları belirlenen zanlıların Antalya'daki lüks bir pastaneye de 7 bin TL borçları olduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...