"Görevi Recep Tayyip Erdoğan'a devretmekten onur duyuyorum"

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kongre'sinde Genel Başkanlık görevini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a devretmekten onur duyduğunu söyledi.

ntv.com.tr 21.05.2017 - 13:00 | Son Güncelleme : 21.05.2017 - 19:03

"Görevi Recep Tayyip Erdoğan'a devretmekten onur duyuyorum"

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına başlarken beklenen anın geldiğini ve Recep Tayyip Erdoğan'ın geri döndüğünü ifade ederken. Yıldırım, AK Parti'de Erdoğansız geçen 998 gün boyunca kendisinin manevi varlığının hep hissedildiğini belirtti. 

Başbakan, AK Parti iktidarının gücünü halktan aldığını ve almaya da devam edeceğini söyledi. Türkiye'nin çok büyük badireler atlattığına değinen Yıldırım, AK Parti'nin ve Türkiye'nin bunlardan güçlenerek çıktığını söyledi. 

Terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini ifade eden Başbakan, ülke gündeminden terörün çıkartılacağına değindi. 

İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları; 

Bugün günlerden vuslat rabbime hamdolsun. İşte özlenen beklenen an geldi. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bugün yeniden aramızda. Hoşgeldin Sayın Cumhurbaşkanım, hoşgeldin hanımefendi. Sayın Cumhurbaşkanım aradan geçen 998 gün boyunca bizi manevi olarak asla yalnız bırakmadınız.

Ne mutlu bizlere ki aydınlık Türkiye'nin mimarı kutlu yürüyüşün lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız.

Bu mutlu günde bizi yalnız bırakmayan bütün misafirlerimiz, bizleri salon dışında izlemek zorunda kalan bütün gönüldaşlarımız hoşgeldiniz. 

Partimizin Üçüncü Olağanüstü Kongresi'nin başarılı geçmesini ülkemize hayır getirmesini diliyorum. Bizim kongremiz bayramdır ama bugün ayrı bir bayram yaşıyoruz. 

Milletin partisini bir kez daha bir araya getiriyoruz. AK Parti'de kongre demek daha da güçlenmek demektir. Birlik beeraberliğimizin daha da artarak devam etmesi demektir. Bu birliği oluşturan bütün AK Partililer değerli yol arkadaşlarım sağolun var olun. 

Mübarek üç aylar içerisindeyiz. Ramazan ayı yaklaştı. Ramazan'ın ülkemize ve dünyamıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu ayın bereketinden niyaz alarak gece gündüz vatandaşlarımızla hemhal olmanızı istiyorum. 

AK Parti'nin 2002'de başlayan kutlu yürüyüşü zorluklarla karşılaştı. Neler yaşamadık ki neler. Aramıza nifak sokmak isteyenler olmadı mı? Ama sonuçta ne oldu dönüp dolaşıp o nifak tohumlarını kendi tarlalarına ektiler. Kaderin üzerinde de bir kader vardır bunu unuttular. AK Parti'nin neferleriyiz. 

AK Parti ilk günden beri ilkeleriyle var oldu. Var olmaya da devam edecek. Güzel ülkemin güzel insanlarına hizmet etmek bizim borcumuzdur. Partimizle milletimiz arasındaki gönül bağı her geçen yıl daha da güçlenmiştir. 

AK Parti herhangi bir siyasi parti değildir. Milletin partisidir. AK Partili olmak ülkemizin şanlı tarihiyle övünmek, bugünlerden yarınları hayal etmektir. AK Partili olmak tarih geçmişinden ilham almaktır. AK Partili olmak kibirden uzak olmak, tevazu sahibi olmaktır. Bizi biz yapan değerler işte bunlardır. AK Partili olmak şehidine fatiha göndermek, gazisine hürmet etmektir. Gelecek nesillere aktarılacak, tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devletin koruyucusu olmak demektir. 

Bizi üstlendiğimiz görevlerde sorumluluğu veren milletimize, liderimize teşekkür ediyorum. Daha büyük hizmetleri inşallah yerine getireceğiz. Emin olun ki yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olarak. 

Milletçe zor bir yıl geçirdi. Ülkemiz kurtuluş savaşı günlerinden bu yana ilk defa bu kadar hainin bir araya geldiği oyunlar oynadığı bir dönem yaşadı. O oyunu milletimizle beraber bozduk, bozmaya da devam edeceğiz. 60. Hükümetin henüz ikinci ayı bile dolmamışken karanlık bir işgal girişimi yaşadık. Milletin parasıyla alınan tanklarla, uçaklarla millete bombalar yağdırdılar. Cumhurbaşkanımızın ülkenize sahip çıkınız çağrısıyla birlikte milyonlar oldunuz meydanlara indiniz. Kahraman Türk milleti bir kez daha yedi düvele kim olduğunu gösterdi. Milletin elinden Ay Yıldızlı bayrak düşmedi, ezanlar salalar dinmedi. Şehit olan bütün kardeşlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. 

Herkes şunu iyi bilsin ki FETO, bölücü terör örgüdü DEAŞ ve bütün terör örgütleriyle mücadele bizim için bir istiklal ve istikbal meselesidir. Ancak mücadeleyi yaparken merhametle değil, adaletle yapmaya devam edeceğiz. Buna rağmen mağdur olduklarını öne sürenlerin iddialarını da incelemek için gerekli düzenlemeleri yaptık. Bu komisyon aynı zamanda itiraz sahiplerine yargı yolunu da açmış olacak. Ülkemizin önemli sorunlarının başında halen terör belası geliyor. Dünya üzerinde aynı anda en az üç terör örgütüyle mücadele eden başka ülke yoktu. Teröre destek veren kim varsa er yada geç kaybedecektir.

Bu mücadele silahların üstüne beton dökülünceye kadar devam edilecektir. Güç geçmiyordu ki teröristler ülkemize sızmasın. Fırat Kalkanı Operasyonu'yla sınırın dışından gelen terör tehdidinin vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini güvence altına altık. Türkiye olmadan masa kurulamaz. PKK PYD YPG'nin aynı olduğunu artık dünya biliyor. Kendilerinin inkar etmediği bu gerçeğin artık dost dediklerimiz tarafından görülmesini istiyoruz. Askerimiz korucumuz polisimiz canlarını dişlerine takarak bu ülke için mücadele ediyor. Terörü teröristle yok edemezsiniz. 

Partimiz her dönemde her zorlukta her şartta dimdik ayakta kaldı kalmaya da devam edecek. Biz yapılanları unutmadık ama onların unuttuğu bir şey var onlar milleti unuttu. Milleti küçümsedi hafife aldı, millet gerçeği gördü gücünü bizden eksik etmedi. AK Parti gücünü milletten alır. Onların iktidar anlayışı falan yok. Zaten Türkiye'nin bir ana muhalefeti de yok. Kendileri de bal gibi biliyor ki Türk siyasetinin yaşadığı kısır gelişmelerin çözümü anayasa değişikliğidir. Bu elbise Türkiye'ye dar geliyordu, Türkiye ana muhalefete rağmen bu elbiseden kurtuldu. Görüyorum ki milletin kararını kabullenmişler. Daha şimdiden cumhurbaşkanı adayı aramaya düşmüşler. Tutturmuşlar çatı aday, siz önce temeli sağlamlaştırın. 

Darbeye karşıyız deyip Türkiye'yi yıllarca bir darbe anayasasına mahkum ettiniz. Bir yandan işgal girişimini bertaraf ederken, diğer taraftan vesayetçi anayasadan ülkemiz kurtardık. Bu değişiklik, gençlerimize duyulan güvenin de bir ispatıdır. 18 yaşında seçilme imkanına kavuştunuz. Haklarınızı sonuna kadar takip edin. Sizin için ne yapsak azdır. Gençliği sadece vitrin çalışması olarak gören bir parti olmadık. Gençliğimizin ülke meselelerine kayıtsız kaldığını söyleyenler 15 Temmuz'u unutmasınlar. Gençlerimiz şehit olma pahasına demokrasilerine sahip çıktılar böyle düşünenleri mahcup ettiler. 

Bütün milletvekillerimize, teşkilatımıza saygılarımı sunuyorum. MHP Genel Başkanı'na teşekkür ediyorum. 

Ülkemizin kalkınmasına yönelik çalışmalarımız da hızla devam etmiştir. 15 Temmuz sonrasi Türk ekonomisi çökecek diyenlere inat ekonomimizi Avrupa ortalamasının üzerinde büyüttük. İş alemimizin olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirleri hızlıca aldık. İstihdam seferberliğini ilan etti. Bu seferberlikle beraber bir milyonun üzerinde vatandaşımızıa iş aş imkanı sağladık. 

Sağlıkta dönüşümde yeni bir aşamaya geçtik. Şehir hastanelerini hizmete aldık. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da cazibe merkezleri programını başlattık. Böyle bir coğrafyada güçlü olmak, savunma alanında güçlü olmak ve bunun yolu da yerli ve milli olmaktan geçer. 

Yerlileştirme ve millileştirme oranının arttırılması için yeni projeleri hayata keçiriyoruz. Kendi uçağımızı, topumuzu tankımızı silahımızı kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Kendi kendimize yetmekle kalmayıp ihracatımızı da arttırıyoruz. Siyaset millete hizmet edebiliyorsa bir anlam ifade eder. Milletimizin memleketimizin haklı davalarını bugüne kadar savunduk bundan sonra da savunmaya devam edeceğiz. Terörle mücadele sürecektir. Terörü Türkiye gündeminden çıkaracağız. İşsizliği daha da azaltmak için daha çok yatırım, daha çok üretim daha çok ticaret stratejimizi sürdüreceğiz. Bürokrasiyi azaltmak milletin beklediği hizmetleri gereken tedbirleri alacağız. İşte bunun ilk adımını attık başbakanlığı kaldırdık. Aynı zamanda gelecek için de bize bir mesaj verdi milletimiz: Kazanan Türkiye dedi. Biz AK Parti olarak hem hayır diyen hem evet diyen vatandaşlarımızı kucaklayacak adımları atıyoruz. Referandum sonrası uyum yasalarını da süratle çıkaracağız. 

Recep Tayyip Erdoğan büyük bir siyasetçi ve dava adamıdır. Hiçbir dava adamı yoktur ki kendisine muhtar bile olamaz denilirken, ülkesinin kaderini değiştirecek projelere imza attın. Bizler Recep Tayip Erdoğan'ın yol arkadaşıyız. Her şey Türkiye için. Hiçbir güç bizi hedeflerimizi gerçekleştirmekten alıkoyamayacak. AK Parti demek halka ve hakka hizmet demektir. 

Sizin emeğinizle AK Parti bu günlere geldi. Bu övgüyü ziyadesiyle hakediyor. Gururla taşıdığım AK Parti Genel Başkanlığı görevini liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a devretmenin gururunu yaşıyorum. 

Sayfa Yükleniyor...