Görme engelli kadını çocuğuyla sokağa attı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde çocuğu ve kardeşiyle yaşayan görme engelli kadın, ev sahibinin evden çıkarması ile sokakta kaldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 16.09.2010 - 14:58

Mardin'in Nusaybin Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapılan yardımlarla Moryakup Mahallesi Ay Sokak'ta kiralık evde çocuğu ve kardeşi ile yaşayan 44 yaşındaki görme engelli Emine Tan, kirayı ödemekte zorlanınca ev sahibi tarafından evden çıkarıldı.

Dilenerek geçimini sağlamayan çalışan Tan ve ailesi, eşyalarıyla geceyi sokakta geçirmek zorunda kaldı. Daha sonra mahalleli tarafından aile, harabe bir eve yerleştirdi.

Yılan, akrep sokması ve her an çökme tehlikesi bulunan evde ailenin yaşamasının zor olduğunu belirten Muhtar Nafi Zeyrek, duyarlı vatandaşlardan destek istedi.

Ailenin mağdur olduğunu ifade eden Zeyrek, ''Kiralık kaldıkları evin sahibinin kardeşi o evde oturacakmış. Aileye 'çıkın kendinize ev bulun' demiş. Ancak aile ev kiralayacak durumda değil. Evden çıkarılınca geceyi sokakta geçirdiler. Gidecek yerleri ve kimseleri de yok. Onlar da bu harabe eve sığındı'' dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri, aileye gıda ve kira yardımında bulunduklarını belirterek, ''Ancak ev sahibi çok acil çıkmalarını istemiş. 2 günde aileye ev bulamadık. Şimdi biz de aileye ev arıyoruz. Ev bulur bulmaz aileyi yerleştireceğiz'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...