Partisinin Abant’taki toplantısı nedeniyle Cumartesi günü İstanbul’da yapılan Tenzile Erdoğan’ın cenaze törenine katılamayan, ancak Başbakan Erdoğan’a, başsağlığı dileyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Başbakan ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu, saat 16.00’da Erdoğan’ın Üsküdar Kısıklı’daki konutuna geldi.

Basına kapalı gerçekleşen taziye ziyareti 20 dakika sürdü. Başsağlığı ziyaretine Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de katıldı. Cenaze töreninde gözyaşlarını tutamayan Başbakan Erdoğan’ın dünkü ziyaret sırasında da oldukça üzgün olduğu belirtildi.

Vatan'ın haberine göre; annesinin ameliyatı ve hastane sürecine ilişkin bilgi veren Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere, “Annemi kaybetmeden birkaç gün önce hastanede ziyaretine gitmiştim. Programlarımın yoğunluğu arasında görüşmüştüm. İyi ki de görüşmüşüm. Görmeden kaybetseydim, daha fazla üzülürdüm” dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin de Başbakan’a üzüntülerini belirttikleri ve kendisine, ailesine başsağlığı ve “sabır” dileklerini ilettikleri belirtildi. Başbakan’ın başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiği ve araçlarına kadar uğurladığı öğrenildi.

BİRLİKTE DUA ETTİLER
Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan’ın vefatı nedeniyle kendisine taziyeye gelen Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin ve Akif Hamzaçebi’yi evinin bahçesine kurulan çadırda kabul etti.

Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın da bulunduğu ziyarette, Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere hurma, lokum, çay ve kahve ikram edildi. Kuran’ı Kerim ‘in okunmasının ardından birlikte dua edildi. Kılıçdaroğlu’nu arabasına kadar geçiren Başbakan Erdoğan, konuklarını el sallayarak uğurladı.