Görmeniz gereken 5 caz konseri

Usta caz sanatçısı Kerem Görsev, N5'te bu yaz gidilmesi gereken 5 caz konserini anlattı...

04.06.2011 - 01:04

Görmeniz gereken 5 caz konseri

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta Kerem Görsev var. Görsev, N5 için bu yaz gidilmesi gereken 5 caz konserinin seçti.


N5 programı bize güzel insanlarla tanışma, azıcık da olsa o kişinin hayatını bir köşesinden tanıma fırsatı veriyor. O insanlardan birisi de Kerem Görsev.

Görsev’in çok güzel bir evi var, öncelikle onu söylememiz gerek. Bahçeye ilk girdiğinizde kocaman bir köpek karşılıyor sizi, ilk önce sesini duyuyorsunuz. Evi sahiplendiği belli. Bahçede bekliyor. İçeri girdiğinizde ise bu sefer Max çıkıyor karşınıza; küçük, siyah bir tüy yumağı. Sizi merkalı bakışlarla selamlıyor. Barınaktan gelmiş Max. Zor durumdaymış. Barınak gönüllüleri Kerem Görsev ve ailesinin hayvanları ne kadar sevdiğini bildiği için Max’ın yardıma ihtiyacı olduğunu belirten bir mail göndermişler, fotoğrafını eklemeyi de ihmal etmemişler. “Fotoğrafını gördükten sonra evimizi ona açmamamız mümkün değildi” diyor Kerem Görsev. Tam bir hayvansever anlayacağınız.

Duvarda da daha önceki köpeğinin bir resmi duruyor. Öldüğünde ne kadar üzüldüğünü onun hakkında konuşamamasından anlıyorsunuz. Bir de bir şarkı bestelemiş onun için. “Dinlerseniz anlarsınız onu ne kadar sevmiş olduğumu” diyor.

Piyanosu ise onun gözbebeği. Evin başköşesine yerleşmiş olan piyano gerçekten onun için çok görkemli. Çalar mı acaba bizim için diye merak ediyoruz ama zaten o piyanosundan ayrı kalamıyor. Ve bizim için çalmaya başlıyor. Sohbeti o çalarken de yapmaya devam ediyoruz. Çekimi de piyanonun başında yapıyoruz.

Görsev, caz festivallerinin başlamasını da fırsat bilerek N5 için kaçırılmaması gereken 5 konseri seçti. Bu seneki caz konserlerini izlemeden önce bu N5’i izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İşte o 5 konser: İzlemek için tıklayınız

N5 ile ilgili haberlerimizi artık çekim anında Twitter'dan paylaşıyoruz. Emre Arolat ile yaptığımız çekimlerin gelişmeleri ve fotoğrafları da Twitter'dan paylaşıldı. Twitter'dan N5'i takip etmek için: twitter.com/ntvmsnbc_N5

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...