Görülmemiş 'Avatar'ın tarihi belli oldu

Tüm zamanların en fazla izlenen filmi 'Avatar' daha önce görülmemiş sahneleriyle 15 Ekim'de sinemalarda.

23.09.2010 - 13:27

Görülmemiş 'Avatar'ın tarihi belli oldu

En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Görsel Efekt, En İyi Sanat Yönetmeni dallarında Oscar sahibi olan; sinema dünyasında ve 3. boyutta çığır açan 'Avatar'ın, 8 dakika eklenmiş ve Pandora’da tanışacağımız yepyeni yaratıkların da olduğu versiyonu 'Avatar Special Edition' 15 Ekim’de 3 boyutlu gösterime giriyor.


Dünya çapında 2.4 milyar dolar hasılat elde eden filmdeki eklenen 9 dakikanın tamamı yağmur ormanlarının dışında ve bazısı da gece geçiyor.

Filmde, yarı-felçli bir savaş gazisi olan Jake Sully, kendilerine özgü dilleri ve kültürü olan, barış ve doğa ile örtülü bir çevrede yaşayan Na’vi halkının arasına gönderilir.

Askeri bir şirket uzaktaki bu gezegeni ve barındırdığı kaynaklaro incelemek üzere AVATAR adlı bir program oluşturmuştur. Bu program ile insanlar genetic mühendislik sonucu yarı insan yarı Na’vi haline getirilir ve misyoner olarak Pandora’ya gönderilirler.

Botanist Dr. Grace Augustine (Sigourney Weaver) ile programa gönüllü olarak katılmış Jake’in bedenlerinin Avatar’I yaratılacak ve böylece Jake’e de felç olmuş bedenini başka bir formda kullanma şansı verilmiş olacaktır. Na’vi halkından Prenses Neytiri ile tanışan Jake, kendisini Pandora’ya gönderen tehlikeden bu halkı savunurken bulur.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...