NTV

Gözaltına alınan oyuncu Göksel Kaya serbest bırakıldı

Anadolu Ajansı,DHA

Türkiye

Atatürk'e benzerliği ile tanınan oyuncu Göksel Kaya, bir davada ifade vermediği gerekçesiyle Çanakkale’de gözaltına alındı. Kaya, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çeken tiyatro ve sinema sanatçısı Göksel Kaya'ya gözaltı...

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'ndaki etkinliğe katılmak için kente gelen Göksel Kaya, Eceabat ilçesindeki pansiyona yerleşti.

Yaklaşık 3 yıl önce açılan davanın duruşmalarına katılmaması nedeniyle yakalama kararı çıkarılan Kaya, Eceabat'ta gözaltına alındı.

SERBEST BIRAKILDI

Çanakkale Adliyesine götürülen Kaya, ifadesinin ardından Çanakkale Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakıldı.

"ASILSIZ HABERLER"

Kaya, psikolojik sorunları olan hayranı tarafından rahatsız edildiğini, bu nedenle kendisine 3 yıl önce dava açtığını söyledi.

Bunun üzerine aynı hayranının da kendisine "cinsel taciz iddiası"yla dava açtığını ifade eden Kaya, Nevşehir'de görülen davanın duruşmalarından ikisine katılmadığı için gözaltına alındığını anlattı.

Hakkında tutuklandığına dair asılsız haberler yapıldığını dile getiren Kaya, "Benim açtığım davaya karşılık açılmış bir davadır bu. Bu nedenle hakkımda bir yakalama kararı çıkmış. Zaten konuyla ilgili olarak Çanakkale'de verdiğim ifadede bana açılan davayla ilgili iddiaların asılsız olduğunu anlattım. Tutuklandığıma yönelik asılsız haberler yapanlarla ilgili de Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

Göksel Kaya, yönetmen Sinan Çetin'in yönettiği "Çanakkale Ruhu" filminde Mustafa Kemal'i canlandırmıştı.

ETİKETLER