Bir restoranda çalışan Arzu Güneş ile kız kardeşi Nazlı Güneş, bir grup arkadaşıyla birlikte bir alışveriş merkezindeki restoranda yemek yedi.

Arkadaşlarıyla birlikte yola çıkan iki kardeş, kaldıkları lojmana dönmek üzere Kıbrıs Şehitler Caddesi’nden yolun karşısına geçmek istedi.

Karşıya geçmek için hareket eden Arzu Güneş’e 19 yaşındaki K.B.’nin kullandığı cip çarptı.

 Arzu Güneş’in sol bacağı kasık bölgesinden koptu. Olay yerine gelen ilk yardım ekipleri, Arzu Güneş’i ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Genç kız, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay anında “Abla geçme” diye bağıran Nazlı Güneş, “Bağırdım ama sesimi duyuramadım" dedi.

Arzu Güneş’in cesedi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Kaza yerinde durmayan sürücü K.B., polisin takibiyle yarım saat sonra Bodrum çıkışı Yokuşbaşı Mevkii’nde yakalanarak gözaltına alındı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanan K.B.’nin ifadesinde, "Bodrum’a gelirken aniden bir grubun yola fırladığını gördüm. Yavaşlamaya çalıştığım anda bir kişi daha caddeye fırladı. Korna çaldım, selektör yaptım ama duramadım; kıza çarptım. Olaydan sonra ise ne yaptığımı nereye gittiğimi ne yapacağımı bilemedim. Korkudan duramadım. Amacım kaçmak değildi, çok üzgünüm" dediği öğrenildi.