Grammy'li şef İstanbul’da

Klasik müziğin popüler ismi, koro dünyasının Grammy ödüllü yıldızı, koro şefi ve besteci Eric Whitacre, 8 Kasım’da, Zorlu Center PSM’de Türkiye’nin önde gelen korolarından Rezonans ile aynı sahneyi paylaşacak.

Haberler 30.10.2014 - 15:36

Grammy'li şef İstanbul’da

Klasik müziğin dünyaca ünlü yıldızı Eric Whitacre, Odeabank sponsorluğunda bir konser verecek. Grammy ödüllü yıldız, konserde ’nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans ile aynı sahneyi paylaşacak. Eric Whitacre ve Rezonans özellikle çağdaş koro müziğini sevenlere 8 Kasım’da Zorlu Center PSM’de büyülü bir gece yaşatacak.

Dünyada eserleri en çok satan koro ve orkestra müziği bestecilerinden biri olan, "Choral Superstar" Eric Whitacre, 2012'de "Light&Gold" isimli ilk albümüyle Grammy ödülü aldı. Dünyada birçok müzik festivaline ismi verilen Whitacre, 2009 yılında başlattığı "Sanal Koro" projesiyle dünyanın dört bir yanından koristleri internet üzerinden bir araya getirdi ve koro müziğinde yeni bir dönemi başlattı. Youtube'da izlenme rekorları kıran "Virtual Choir" projesi, klasik müzik dünyasında dijital bir inovasyona imza attı.

Eric Whitacre ile aynı sahneyi paylaşacak olan Türkiye’nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans, dünyaca ünlü besteciler ve şeflerle gerçekleştirdiği projelerle ismini duyurdu. Disiplinler arası performanslarıyla koro müziğine yenilikçi yaklaşımlar getiren, 3 yıldır hazırlandığı bu proje için kadrosunu zenginleştiren ünlü koro, Eric Whitacre ile vereceği konserde 70 kişilik kadrosuyla sahnede olacak.

Koro Kültürü Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı proje, Borusan Vakfı tarafından da destekleniyor.

7 Kasım günü ise marka konferansı Brand Week kapsamında konuşmacı olarak yer alacak olan Eric Whitacre, dijital inovasyon ile müziği nasıl birleştirdiğini anlatacak. Konferansın ardından Whitacre ve Rezonans bir de kısa dinleti sunacaklar.

Sayfa Yükleniyor...