Grup Yorum’a gözaltı

İstanbul Okmeydanı’nda sabaha karşı düzenlenen operasyonda aralarında Grup Yorum’un 3 üyesinin de bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı. Grubun 2 üyesi serbest bırakıldı.

NTV Haber 10.05.2011 - 08:25

İstanbul Okmeydanı'nda terörle mücadele şubesi ekiplerinin sabaha karşı düzenlediği operasyonlarda 46 kişi gözaltına alındı.

Polis, Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenledi. Çevik kuvvet ekiplerinin de katıldığı operasyonda, cadde girişleri kapatıldı.

Polisin kapıların açılması için yaptığı çağrılara içeriden marşlar ve sloganlarla karşılık verildi. Evlerde haklar ve özgürlükler derneği üyelerinin kaldığı öğrenildi. Polis bazı evlere kapıları kırarak girdi ve aralarında Grup Yorum 3 üyesinin de bulunduğu 46 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan kişiler arasında bulunan ''Grup Yorum'' üyeleri Ali Aracı ile Caner Bozkurt, savcılık talimatıyla serbest kaldı.

Avukat Taylan Tanay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Aracı ile Bozkurt'un ifadelerinin ardından serbest bırakıldığını, ''Grup Yorum''un diğer üyesi Ali Papur'un ise yarın serbest bırakılacağını söyledi.

Şüphelilerin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...