GTA V, 7 rekor birden kırdı

Piyasaya sürüldüğü ilk hafta 1 milyar dolar satış gelirini geride bırakar video oyun dünyasını sallayan Grand Theft Auto V, rekorlara doymuyor.

09.10.2013 - 10:25

GTA V, 7 rekor birden kırdı

GTA V, piyasaya sürülmesinin üzerinden bir hafta geçmeden rekorları alt üst etti.


Take-Two Interactive şirketine bağlı Rockstar Games stüdyosunun beş yıldan uzun süren çalışmasıyla ortaya çıkan yapım, ilk günün 800 milyon, üçüncü gününde ise 1 milyar dolar satış gelirine ulaşmıştı.

Mart 2014’e kadar dünya genelindeki satışlarının 25 milyona dayanması beklenen GTA V, tam 7 rekor birden kırdı. Guinness Dünya Rekorları, GTA V’in kırdığı 7 resmi rekoru açıkladı:

1-      24 saat içinde en fazla satan aksiyon-macera video oyunu,2-      24 saat içinde en fazla satan video oyunu,3-      En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan eğlence yapımı,4-      En hızlı 1 milyar satış rakamına ulaşan video oyunu,5-      24 saat içinde en fazla satış gelirini elde eden eğlence yapımı,6-      24 saat içinde en fazla kazandıran video oyunu,7-      Fragmanı en çok izlenen aksiyon-macera oyunu.

GTA V’in rekorları hakkında açıklama yapan Guinness Dünya Rekorlar Kitabı genel yayın yönetmeni Craig Glenday, “Oyun oynamak artık sadece nişlere özgü bir hobi değil... GTA, modern Brityanya kültürünün bir ikonu olarak kabul edilmeyi kesinlikle hak ediyor ve biz oyuna kitabımızda yer verdiğimiz için mutluyuz” dedi.

Hayranları, GTA V için hızlandırılmış video hazırladı:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...