Gossip Girl’ün 5. Sezon finalinde; Serena, Blair’in son kabusunda istemeden önemli bir rol oynamış olabileceğini itiraf etmişti. Bu arada Nate, Lola’ya beraber yaşamak için teklifte bulunmuş, Lily evliliği hakkında önemli bir karar almak zorunda kalmıştı. Pazar başlayacak final sezonunda ise Manhattan’ın elit gençleri arasındaki dengeler artık tamamen değişiyor.

Blair ve Serena’nın hayatlarını yoluna sokmak için uğraşmaları sonucunda kraliçelik tahtları sarsıntıya uğruyor ve meydan, ortak noktaları intikam olan diğer karakterlere kalıyor. Serena, yeni sevgilisi ve onun ergenlik çağındaki kızıyla “üvey anne” sendromları yaşarken Blair ise annesinin kendisine devrettiği “Waldorf” markasını bir adım yukarıya taşımak için çabalıyor. Dan, Ivy, Blair’in eski sadık kullarından Nelly Yuki ve Serena’nın müstakbel üvey kızı Sage, yeni sezonda intikam ateşiyle yanıp tutuşuyor. Bu isimler arasında en şaşırtıcı olan ise dizinin bir zamanlar en temiz kalpli genci Dan’in, Blair sonrası içine düştüğü intikam hırsı...

Büyük sürprizlerle başlayacak olan Gossip Girl’ün final sezonunda, bir an için de olsa Manhattanlı gençlerin hayatını karartan ünlü “Dedikoducu Kız” ortaya çıkıyor.

“Gossip Girl”ün altıncı sezonu, önceki sezonların aksine 10 bölümden oluşuyor. Yeni sezonda Serena’nın aşık olduğu Steven Spence karakterini “7th Heaven” dizisiyle çıkış yapan, sonraki yıllarda da sinemaya geçiş yapan Barry Watson canlandırıyor. Özel hayatına odaklanan ve dedikodudan uzak kalan Serena’nın hayatındaki ilk olgun ilişki olarak tanımladığı Steven birlikteliği ile Watson, yarım sezon boyunca izleyicilerle buluşacak.

1. Bölüm: Büyük Şok!
Chuck ve Blair, ilişkileri adına bir söz verirler ve hayatlarındaki kritik olaylar bir çözüme kavuşuncaya kadar aşklarını ertelememeye kararı alırlar, ancak yolları yine ayrılacaktır. Rufus’un evinde kalan Ivy, yeni oyunlar peşindedir. Nate ise batmakta olan The Spectator’ı kurtarmak için Dedikoducu Kız’ın eline geçirdiği fotoğrafını yayınlamaya karar verir. Dan ona zarar verenlerden intikam almak için Georgina ile işbirliği yapar. Bu arada etrafta Serena’dan haber alınamadığı lafının yayılması üzerine grup onu bulmak için bir araya gelir; ancak buldukları şey onlar için büyük bir şok olacaktır.

Yeni sezon yeni bölüm (6.Sezon 1. bölüm) bu akşam saat 20.00'de CNBC-e'de.