Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terörle mücadelenin uzun soluklu bir mücadele olduğuna, sadece güvenlik boyutuyla değil ekonomik, sosyal ve kültürel boyutlarıyla da yürütüldüğüne işaret ederek, ''Bu mücadele, büyük acılar yaşansa da müsamaha gösterilmeden, kararlılıkla ve hassasiyetle devam edecektir'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tunceli'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada, altı askerin ve bir vatandaşın şehit olması nedeniyle büyük bir acı ve üzüntü içinde olduğunu ifade etti.

Gül, şunları kaydetti:

''Ateş, ailelerimizle birlikte tüm milletimizin yüreğine düşmüştür. Terörle mücadele uzun soluklu bir mücadeledir ve sadece güvenlik boyutuyla değil ekonomik, sosyal, kültürel boyutlarıyla da yürütülmektedir. Bu mücadele, büyük acılar yaşansa da müsamaha gösterilmeden, kararlılıkla ve hassasiyetle devam edecektir.

Terörle mücadelede üstün bir gayret gösteren, mukaddes vatan görevini cesaretle ve kahramanca yerine getiren güvenlik güçlerimize takdirlerimi ifade ediyorum. Devletimizin bekasının ve aziz vatanımızın korunması için fedakarlıkların en büyüğünü yapan tüm şehit yakınlarına şükranlarımı sunuyorum.

Bu menfur saldırıda şehit olan askerlerimize ve vatandaşımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerimize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum. Yaralımıza acil şifa dileklerimi iletiyorum.''