Gül, Beşiktaş’ın maçına niye gitmiyor?

Çankaya Köşkü’nde ekonomi başdanışmanlığı yapan Ahmet Ertürk, Cumhurbaşkanı Gül’ün Beşiktaş’ın maçlarına protokol nedeniyle gitmediğini söyledi. Ertürk, “Kendisi yüzünden alt üst olmasını istemiyor” dedi.

17.01.2011 - 09:54

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ekonomi başdanışmanlığını yapan eski TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Milliyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül’ün hoşgörüsüne vurgu yapan Ertürk, “İnanılmaz iyi bir patron. Allah her çalışana böyle patron nasip etsin. Bilgiye değer veren, tartışmayı, katılımcılığı önemseyen bir insan” diye konuştu.

Ahmet Ertürk, “Sesini yükselttiğini dahi hiç duymadım. Kızarken bile kendisi kızarır daha çok. İç görü dedikleri hasletleri var” dedi.

Ertürk, “Cumhurbaşkanı Beşiktaşlı. Maçlara tarafsız görünmek için mi gitmiyor?” sorusunu şöyle yanıtladı: ‘Sanmıyorum. Koyu Beşiktaşlı çünkü! Tarafsızlık iddiasında bulunması çok inandırıcı olmaz takdir edersiniz ki. Ama vakit ve protokol nedeniyle gitmiyor sanıyorum. Bir yere gidince oranın bütün düzeni alt üst oluyor. Bundan rahatsız, kendisi yüzünden protokol tribününün alt üst olmasını istemiyor. Bu anlamda özveride bulunduğu çok konu var. Yoksa çok keyif aldığını biliyorum.”

Abdullah Gül’ün Beşiktaşlılığını saklamadığını söyleyen Ertürk, “Özellikle yurtdışı başarıları onu çok keyiflendiriyor. Yurtdışı maçlarından sonra arayıp tebrik ediyor doğrudan. Kutlama mesajı gönderiyor. Beşiktaş yönetimi bunu iyi bilir. Sırtlarını sağlam yere dayamışlar ama bu başkan ve diğer yöneticilere büyük sorumluluk da getiriyor. Onlara ‘İçeride kaybeder, kazanırsınız ama dışarısı daha önemli” diyor” diye konuştu.

Başdanışman Ertürk, Cumhurbaşkanının görev süresiyle ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine “Bir cumhurbaşkanının kaç yıl görev yapacağını bilemez durumda olması ve devletin hiçbir organının bunu bilemez olması çok garip bir durum. Bunun tartışılması bile çok ayıp. Kendisinin resmi sözcüsü sıfatım yok, bunlar benim kişisel görüşüm. Sayın cumhurbaşkanın da tartışmalardan çok rahatsız olduğunu biliyorum. Kaç yılsa kaç yıl. Bir an önce karara bağlanması lazım artık” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın giyim konusularında kimseye danışmadığını ifade eden Ertürk, “Giyim kuşam konusunda çok zevkli, birine danışma ihtiyacı içinde olduğunu zannetmiyorum. Olsa da zaten hanımefendi o işi en iyi şekilde yapıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün yoğun tempoda çalıştığının altını çizen Ertürk, şöyle konuştu: “Hanımefendi sağlığına çok dikkat ediyor. Biz de ondan dersler çıkarmaya çalışıyoruz. Çok yoğun bir tempoyla çalışıyor. Bazen ayak uydurmakta zorlanıyorum. Kendi aramızda konuşuyoruz, “Programları biraz gevşetelim mi?” diye ama o hiç zorlanmıyor.”

Ahmet Ertürk, Gül’ün hangi müzikleri sevdiğiyle ilgili olarak ise “İstanbul’da meşhur fasıl geceleri yapılıyor. Çoğu gazeteci, işadamlarının katıldığı. Çok merak ediyordu. Yaz aylarında birisine katıldı. Çok da keyif aldı. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği sever” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...