Abdullah Gül: Şehit cenazeleri gelirken bunları konuşmak ayıp

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile Bakanı’na yönelik sözleriyle ilgili bir soruya “Bu kadar şehidin olduğu dönemde bunları konuşmak doğrusu ayıp” diye yanıt verdi.

Haberler - DHA 08.04.2016 - 17:09 | Son Güncelleme : 08.04.2016 - 17:11

Abdullah Gül: Şehit cenazeleri gelirken bunları konuşmak ayıp

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazını Fatih Ormanı Camii'nde kıldı. Gül, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerin tuzakladıkları bombayı patlatmaları nedeniyle şehit olan polis memurları Salih Taç ve Erkan Başpehlivan'ın uzun yıllar koruma ekibinde çalıştığını belirten Abdullah Gül, "Hepsi birbirinden kıymetli binbaşı, emniyet amirleri hepsi de büyük fedakarlıklar içerisinde bu görevlerini yapıyorlar. Hepsine Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Başta aileleri bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Hem polis teşkilatına, hem Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

Bir basın mensubunun "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleriyle ilgili neler düşünüyorsunuz?" sorusuna Gül, "Bu kadar şehidin olduğu dönemde bunları konuşmakta doğrusu, ayıp... Bunlar olmaması lazım mevzular. Hergün 5 tane, 10 tane şehidin olduğu bir memlekette bunları konuşmak tatsız işler" dedi.

Sayfa Yükleniyor...