İstanbul'da yaşayan Ahmet Ertaç isimli vatandaş, geçtiğimiz hafta cuma günü akşama doğru annesini hastaneye yetiştirmek için yola çıktı. Anne-oğulu taşıyan taksi, Levent'ten Zincirlikuyu'ya doğru ilerlerken, trafik durdu ve bir konvoyun geçişi beklendi.

Konvoy geçerken anne hayatını kaybetti ve Ahmet Ertaç yaşadıklarını Vatan gazetesi yazarı Mustafa Mutlu'ya mail yoluyla yazdı. Olayın Mustafa Mutlu'nun köşesinde yer aldığı gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül twitter'da Ahmet Ertaç'a yanıt verdi.

Olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirten Cumhurbaşkanı, belirtilen saatlerde Tarabya'daki ofisinde olduğunu duyurdu.

Sözü edilen konvoyun kime ait olduğu ise belli oldu. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Şengül, cuma günü saat 18.00'de Levent'ten geçen konvoyu açıkladı.

Şengül şu bilgileri verdi:

"Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Çin Halk Cumhuriyeti Başbakanı Ven Ciabao İstanbul Huber Köşkü’nde buluştu. Akşam saatlerinde Çin Başbakanı Ciabao Huber Köşkü’nden çıkarak Beşiktaş’taki Conrad Otel’e gidecekti. Güzergahımızı da Maslak Büyükdere Caddesi üzerinden Yıldaz’a, oradan da Conrad Otel olarak belirledik.

Trafikte seyir halindeyken Levent Sanayi civarına trafik bir anda durdu. Aldığımız bilgide Sanayi alt geçidinde yağmurdan biriken su nedeniyle kontrolünü kaybeden bir otomobilin bariyerlere çarptığı ve yolu kapattığı bilgisini verdi. Trafik 5 dakika sonra açıldı. Ayrıca bize, trafikte sıkışık durumda kaldığımızda fenalaşmış bir insan olduğu bilgisi de gelmedi. Eğer böyle bir bilgi gelmiş olsaydı biz bütün imkanları seferber ederek yolları açardık ve hastayı hastaneye yetiştirirdik."