Gül: Dilleri düzeltmeliyiz

Meclis’teki kavganın moral bozucu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, “Dilleri düzeltmemiz gerekir. Herkes konuşmalarını yapıcı bir şekile getirirse, bu tip gerginlikler de azalır. Ümit ederim ki bu son olur” dedi.

Haberler 24.01.2014 - 13:25

Gül: Dilleri düzeltmeliyiz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin gündemdeki konularla ilgili sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamayla ilgli soruya ilişkin “Bir şey varsa, bizim ifademize ihtiyaç varsa, ifade vermeye hazırız demiş, ne güzel bir şey” diye konuştu.

"Balyoz" davasında yeniden yargılanma talebinin reddedilmesinin hatırlatılması üzerine Gül, “Mahkeme kararına doğrusu bir şey söyleyemem. Mahkeme kararları herkesi, hepimizi bağlıyor. Mahkeme kararlarına itiraz mevkileri var. Yüksek mahkemeler var. En nihai noktası AİHM’dir. Ondan önce Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkı vardır. Bütün bu süreçler takip edilebilir. Mahkeme kararıyla ilgili doğru-yanlış demek doğru olmaz” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda yaşanan kavgayı da değerlendiren Gül, sağduyu çağrısında bulundu.

Gül, “Dilleri düzeltmemiz gerekir. ‘Sözün gücü çok güçlü olur’ derler. Önce herkes konuşmalarını yapıcı bir şekile getirirse, bu tip gerginlikler de azalır. Bunlara ihtiyaç yok tabii ki, moral bozucu. Ümit ederim ki bu son olmuş olur, bir daha olmaz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...