Gül ile Obama bölgeyi konuştu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ABD Başkanı Barack Obama bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Köşk'ten bir açıklama yapılmazken, Beyaz Saray görüşmeninm içeriğiyle ilgili duyuruda bulundu.

Haberler 06.07.2009 - 02:45

Gül ile Obama bölgeyi konuştu

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD'nin dünyadaki Müslüman toplumlarla ilişkileri, Kafkaslar'daki durum, Türk-Ermeni ilişkilerinin durumu, Yukarı Karabağ sorunu ve Türk-Amerikan ilişkilerini ele aldıklarını duyurdu.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Obama'nın Gül ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasında, Cumhurbaşkanı Gül'ün, ABD'nin dünyadaki Müslüman toplumlarla ilişkilerine dair Kahire'de gerçekleştirdiği konuşması için Obama'ya teşekkür ettiği belirtildi.

Açıklamada, ''İki Başkan aynı zamanda Kafkaslardaki durumu ele aldılar. Cumhurbaşkanı Gül, ABD Başkanı Obama'yı Türk-Ermeni ilişkilerinin durumu konusunda bilgilendirdi. Aynı zamanda Minsk Grubu'nun Yukarı Karabağ meselesine ilişkin devam eden çabalarını ele aldılar. İki Başkan da, Türk-Amerikan

ilişkilerinin güçlü olduğunu ve iki ülkenin dünyada güvenlik ve refahımıza yönelik ortak tehditlere birlikte cevap vermeye devam edeceklerini vurguladılar'' ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...