Gül: Patlama ciddi şekilde araştırılıyor

Cumhurbaşkanı Gül, Afyonkarahisar’da cephanelikte 25 askerin şehit olmasına neden olan patlamanın acıları katladığını söyledi. Gül, “Bu elim olay ciddi şekilde araştırılmaktadır” dedi.

06.09.2012 - 11:32

Gül: Patlama ciddi şekilde araştırılıyor

Devletin zirvesi ve siyasetçiler, Afyonkarahisar’da Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'na bağlı Mühimmat Depo Komutanlığı'nda meydana gelen patlama sonucu şehit olan 25 asker için başsağlığı, yaralı 15 asker için ise "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.

Afyonkarahisar'dan gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan haberle ilgili mesajlar kısaca şöyle:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: "25 askerimizin şehit olması nedeniyle milletçe büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Acılarımızı katlamış, yürekleri dağlamıştır. Bu elim olay, ciddi bir şekilde araştırılmaktadır."

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: “Bu tür keder verici olayların nedeninin en kısa zamanda aydınlatılacağını düşünüyor, tekrar etmemesi için her türlü tedbirin alınacağına inanıyorum."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: ''Biliyoruz ki en büyük acı evlat acısıdır. Acıların en büyüğü olan bu acı yüreğimizi dağlıyor.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da şehit askerler nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e baş sağlığı mesajı gönderdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...