Gül: Provokatif davranışlardan kaçınılmalı

Cumhurbaşkanı Gül, Cumhuriyet’in 86’ncı yılı nedeniyle yayımladığı mesajda; "Türkiye'nin farklılıklarıyla bir bütün olduğunun" altını çizerek “Provokatif ve ölçüsüz davranışlardan kaçınılması gerikiyor” dedi.

Anadolu Ajansı 28.10.2009 - 18:08

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yayımladığı Cumhuriyet Bayramı mesajında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Farklılıkların, zenginlik olarak görülmesi, demokrasimizi olduğu gibi, ülkemizin varlığını da güçlendirecektir. Ayrımcılığın olmadığı, barış ve kardeşlik içinde, özgürlük ve demokrasi içinde yaşayan bir Türkiye'nin, toplumun tüm kesimlerinin katkı ve çabalarıyla daha da güçleneceğine olan inancımı bu vesileyle vurgulamak istiyorum.

Şunu bir kez daha ifade etmekte yarar görüyorum: Türkiye tüm farklılıklarıyla, zenginlikleriyle, değerleriyle bir bütündür. Bu ülkede yaşayan herkes, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak eşit haklara sahiptir. Herkes gelecek korkusu olmadan, insan gibi yaşama ve kendini geliştirme hakkına sahiptir.

Türkiye, barış ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterirken, terörle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirecektir.

Siyaset üstü konuların günlük tartışmalara alet edilmemesinin, herkesin, iyi niyetli gayretleri istismar eden, provokatif ve ölçüsüz davranışlardan kaçınmasının önemini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum.

Türkiye artık enerjisini boşa harcamayacaktır. Halkının, vatandaşlarının mutluluğu ve refahı için, ülkenin topyekun kalkınması için harcayacaktır.''

Gül, mesajını ''Yurt içindeki ve dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Bütün vatandaşlarımıza bu büyük bayram gününde selam ve sevgilerimi sunuyorum'' diye tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...