Gül taburcu oldu

Kulak rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören Cumhurbaşkanı Gül, bu akşam taburcu oldu.

Haberler 01.09.2012 - 14:46

Gül taburcu oldu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kulaklarındaki rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden taburcu edildi.

Dinlenmek için Dışişleri Konutu'na geçen Gül, Gül, kendisini bekleyen gazetecilere ''beni beklendiğiniz için teşekkür ederim, çok sağ olun'' diyerek seslendi.

Gül hastaneden ayrılmadan önce Rektör Prof. Dr. Murat Tuncer'in yazılı açıklamasında, Gül'Ün hastanedeki tedavisinin tamamlandığı, sağlıklı şekilde taburcu edildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 9 gün önce rahatsızlığı nedeniyle Kırgızistan seyahatini yarıda keserek ülkeye dönmüş ve hastaneye yatmıştı. Ameliyat iddiaları, 'ilaç tedavisi' açıklamasıyla yalanlanmış, 3 günün sonunda da Gül, hastanede kalmak şartıyla günlük aktivitelerine geri dönmüştü. Son 5 gündür uygulanan yoğun ilaç tedavisi sona erdi ve Gül bu akşam hastaneden taburcu edildi.

İKİ KEZ HASTANEDEN AYRILDI
Önümüzdeki iki ay içinde yapacağı uçaklı seyahatler iptal edilen Gül, tedavisi devam ederken iki defa hastaneden ayrılarak programlarını yürüttü.

İlk olarak 27 Ağustos Pazartesi günü Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile görüşmek üzere hastaneden ayrılarak Çankaya Köşkü'ne giden Cumhurbaşkanı Gül, programının ardından ilaç tedavisi ve testlerine devam edilmesi için hastaneye döndü.

Gül, 28 Ağustos Salı günü de Milli Güvenlik Kurulu toplantısına katılmak üzere ikinci kez hastaneden ayrıldı.

Sayfa Yükleniyor...