Gül ve Erdoğan Meclis'te görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Gül, TBMM'de Cemil Çiçek'in odasında yaklaşık 50 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi.

19.06.2015 - 14:28

Gül ve Erdoğan Meclis'te görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için TBMM'de düzenlenen devlet törenine katıldı.

Törenin ardından, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çiçek'in makamına geçti. Abdullah Gül de kısa süre sonra Çiçek'in makamına gelerek görüşmeye katıldı.

Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. NTV muhabiri Özgür Akbaş'ın aktardığı bilgilere göre, Gül kortejin arkasından yürürken Gül'e korumalar aracılığıyla not iletildi. Notta büyük ihtimalle Erdoğan'ın Gül ile görüşmek istediği ifade edildi.

GÜL'ÜN DANIŞMANININ YAZDIĞI KİTAPTAN SONRA İLK GÖRÜŞME

Geçtiğimiz hafta Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever tarafından yazılan “Abdullah Gül ile 12 yıl” başlıklı kitap çok ses getirmişti.

Kitapta Gül ile “dava arkadaşı” Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkinin özellikle son yıllardaki kırılganlığını gösteren pek çok çarpıcı detay yer alıyor. Kitabın çıkmasından sonra Erdoğan ve Gül, ilk kez bir araya geldi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...