Gül'den 'Diyarbakır'a: Sivri dilli olunmamalı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşk'te kabul ettiği Diyarbakırlı 9 sivil toplum örgütü temsilcisine, ‘Kürt sorununun çözümünde önce şiddet durmalı ve kimse sivri dilli olmamalı' mesajını verdi.

20.06.2009 - 01:40

Gül'den 'Diyarbakır'a: Sivri dilli olunmamalı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Baro ve Tabipler Odası temsilcilerinin de bulunduğu 9 sivil toplum örgütü temsilcisi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti.

Bir saatten uzun süren görüşmede, örgüt temsilcilerinin Gül'ün Türkiye'nin en önemli sorunu olarak Kürt sorununu göstermesinden duydukları memnuniyeti belirttikleri ve bunun bölgede yarattığı heyecanı aktardıkları öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Gül konuklarına, "Çözüm için önce şiddet durmalı; bu kabul edilemez. Ayrıca kullanılan üslup tatmin edici olmalı, kimse sivri dilli olmamalı" sözleriyle karşılık verdi.

Gül'ün yaklaşımını olumlu, samimi ve tatmin edici bulan sivil toplum örgütü temsilcileri, Gül'ü Diyarbakır'a davet ettikten sonra Köşk'ten ayrıldı.

Daha sonra DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'le görüşen Diyarbakır heyetinin, Gül'ün ifade ettiği ‘kullanılan dil çok önemli’ mesajını Türk'e de ilettikleri belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...