Gül'den Saylan yanıtı: Çelenk takibi yapamam

Cumhurbaşkanı Gül, Prof. Türkan Saylan'ın cenaze törenine çelenk yollamaması ile ilgili tartışmalara "Ben nereye çelenk yollandı nereye yollanmadı, cumhurbaşkanı olarak takip edemem ki" yorumunu yaptı.

NTV Haber 22.05.2009 - 18:26

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan'ın cenaze törenine katılmamasına ilişkin soruya, "Kendisiyle ilgili olarak ben de eşim de gerekli açıklamaları yaptık" cevabını verdi.

Gül, hükümet üyelerinden hiçbirinin cenazeye katılmamasına ilişkin yorum yapmak istemediğini belirtirken, "Şimdi bir de çelenk göndermedi diye birşey çıktı. Ben Cumhurbaşkanı olarak nereye çelenk gönderildi nereye gönderilmedi takip edemem ki" diye konuştu.

Cumhhurbaşkanı, Sincan Ağır Ceza Mahkemesi'nin gündeme getirdiği 'Kayıp Trilyon' davasıyla ilgili yargılanabileceğine ilişkin kararı ise "Yargı yolu açılırsa şahsım adına endişem yok. Milletvekili iken dokunulmazlıkların kaldırılmasını söyledim, iddialı şeyler söylemek Cumhurbaşkanlığı makamına  yakışmaz" sözleriyle değerlendirdi.

Gül, "Şaşırdınız mı?" sorusuna da "Alışkınız, şaşırmadım" yanıtını verdi. Hayrünnisa Gül ise eşiyle ilgili olarak "Bu kadar titiz bir insanın böyle itham edilmesine üzülüyorum" ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...