Gülen'in mal varlığına ihtiyati tedbir

Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesi, Fetullah Gülen'in telif haklarından doğmuş alacakları ve tüm mal varlığı üzerine ihtiyati tedbir kararı uygulanmasına hükmetti.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.09.2016 - 16:37

Gülen'in mal varlığına ihtiyati tedbir

Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi dolayısıyla uğradığı zararın giderilmesi talebiyle terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen aleyhine açılan davayı ele aldı.

Belediyenin avukatı Fatih Erdöl'ün dava dilekçesine eklediği belgeler ile basında çıkan görüntüleri değerlendiren mahkeme, belediyenin uğradığı zararın boyutu, davalının yurtdışında oluşu, mevcut durumda meydana gelecek bir değişme halinde hakkın elde edilmesinin imkansız hale gelmesinden endişe edilmesini de göz önüne alarak, davalı Fetullah Gülen'in ülke genelindeki yayınevlerinde telif haklarından doğmuş alacaklarına ve tüm şahsi mal varlığı üzerine, dava sonuçlanıncaya kadar ihtiyati tedbir konulmasını kararlaştırdı.

Davacının kurum olması dolayısıyla teminat alınmasına yer olmadığına karar veren mahkeme, dilekçelerin karşılıklı verilmesinden sonra ön incelemenin duruşmalı yapılmasına karar verilmesi halinde duruşma tarihi belirlenerek taraflara açıklamalı davetiye çıkarılmasına da tensiben karar kıldı.

''KARAR, GÜLEN'İN ABD'DEKİ BANKA HESAPLARINA DA UYGULANABİLİR NİTELİKTE''

Davacı vekili avukat Fatih Erdöl, bu kararın, Gülen'in ABD'deki banka hesaplarına da uygulanabilir nitelikte olduğunu belirtti. Erdöl, kararın ABD'de de ifası için Amerikalı meslektaşlarıyla temas halinde olduğunu açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...