Güler: Spontane oluyor ne yapalım

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Galatasaray taraftarlarının, 1 Mayıs kutlamalarına kapatılan Taksim'de şampiyonluk kutlaması yapmalarına ilişkin, ''Spontane olarak oluyor ne yapalım'' diye konuştu.

Anadolu Ajansı 07.05.2013 - 12:48

Güler: Spontane oluyor ne yapalım

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Galatasaray taraftarlarının Taksim'deki şampiyonluk kutlamalarının hatırlatılması üzerine Bakan Güler, ''Taksim'de spontane olarak oluyor ne yapalım'' şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, ''Spontane olunca herhalde sorun olmuyor'' ifadesi üzerine Güler, şunları söyledi:

''Kimsenin burnu kanamadan olsun, önemli olan o. Özgürlükler kullanılırken de hem herkesin tedbirini alalım hem başkasına da zarar olmasın. Önemli olan odur, sınır o. Hem kendin özgürlüğünü kullanacaksın, özgürlüğünü kullananların da can ve mal güvenliği emniyette olacak, hem de başkalarınınki emniyette olacak.''

''Valiler kararnamesiyle ilgili haberler doğru mu?'' sorusuna karşılık Güler, ''Sayın Cumhurbaşkanımıza sunuldu. Kendileri Portekiz'de olduğu için herhalde inceleme fırsatı bulamadılar, dönüşte inşallah'' yanıtını verdi.

'BİR OLAĞANÜSTÜLÜK YOK'
Bir gazetecinin, terör örgütünün çekilme takvimini kastederek, ''Yarına ilişkin özel bir önleminiz var mı?'' sorusu üzerine Güler, yarının normal bir gün olduğu belirterek, ''Güvenlik güçleri görevinin başında, 24 saat esasına göre. Onlar da görevlerini yapıyorlar. Bir olağanüstülük yok'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...