Güler Zere artık serbest!

Aylar süren bir bekleyişin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından affedilen kanser hastası mahkum Güler Zere serbest bırakıldı.

06.11.2009 - 22:02

Elbistan E Tipi Cezaevinde yatan ve hastalığı nedeniyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nin mahkum koğuşunda tedavi gören Güler Zere, işlemlerinin tamamlanmasının ardından hastaneden çıkarılarak, Adana'daki özel bir hastaneye götürüldü.


Cezasının sürekli hastalık nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kaldırılması üzerine avukatı Taylan Tanay ve yakınları Zere'nin bulunduğu Balcalı Hastanesine akşam saatlerinde gelerek, adli ve idari işlemleri takip etti.

Yaklaşık 3,5 saat süren bekleyişin ardından işlemlerinin tamamlandığı belirtilen Zere, Adana Tabip Odası üyesi bir grup doktor tarafından muayene edildi.

Doktorlar tarafından yoğun enfeksiyon riski bulunduğu belirtilen Zere, daha sonra hastanenin morg kapısından bir tekerlekli sandalyeyle dışarı çıkarıldı.

Yanında babası Haydar ve annesi Güllü Zere de bulunan Güler Zere'ye kapıda bekleyen bir grup tarafından çiçek verildi.

Zere, alkışlar ve atılan çeşitli sloganlar eşliğinde, kendisini bekleyen ambulansa bindirilerek, hastaneden ayrıldı.

Zere'nin Özel Ortadoğu Hastanesi'ne götürüldüğü, oradan da İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesine götürüleceği bildirildi.

Bu arda enfeksiyon riski nedeniyle Zere'nin yanında bulunan hekimler ve avukatlar, basın mensuplarından Zere'yi takip etmemelerini istedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...