Güler Zere kimdir?

Bir örgüte üye olmak suçundan 34 yıl hapse mahkum edilmişti.

04.11.2009 - 19:50

Güler Zere kimdir?

Güler Zere 14 yıl önce yasadışı bir örgüte üye olmak suçundan 34 yıl hapse mahkum oldu. Şu an 34 yaşında olan Zere cezaevindeyken ağız kanseri olduğu anlaşıldı.

2009 Şubat ayından tutuklu bulunduğu Kahramanmaraş Elbistan Cezaevi’nde dört ay gecikmeli de olsa hastalık tanısı konduktan sonra ameliyat edildi. Ancak hastalık iki ay sonra hem cezaevi koşulları hem de yeterli bakımın yapılmaması nedeninden tekrardan baş gösterdi.

Durumu daha kötüye gittiği için Zere Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Mahkûm Koğuşu’na taşındı. Fakat serbest bırakılması için gerekli izin çıkmadı.

Türk Tabipler Birliği, Ağustos ayında yazdığı raporda hastanın yeterli derecede beslenememesi nedeniyle “ileri derecede zayıfladığına” dikkat çekmişti.

İstanbul Adli Tıp Kurumu 28 Ağustos’ta vermesi gereken raporu “bazı tıbbi evrak eksikliği ve Adli Tıp’ta onkoloji uzmanı olmadığı gerekçesiyle” vermeyi iki ay ertelemiş.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi, 16 Ekim tarihli raporunda, “hastalığın herhangi bir gerileme göstermediği, tekrarladığı, geri dönülmez bir aşamaya girdiğinin” anlaşıldığını belirtmişti.

Türk Tabipler Birliği son olarak Zere ile ilgili olarak hastalığın tıbben geri dönülemez noktada olduğunu açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...