Gümüş saksafonuyla hayranlarının karşısında

Son yılların en yetenekli caz müzisyenlerinden Courtney Pine, Karayip müziklerinden Afro ritimlere uzanan çok yönlü performansıyla Babylon'da.

31.03.2010 - 10:59

Gümüş saksafonuyla hayranlarının karşısında

BBC Radio’da 'Jazz Crusade' programından tanıdığımız, Birleşik Krallık’tan gelen en yetenekli caz müzisyenlerinden biri olan 'sir' unvanlı Courtney Pine, multienstrümentalist yeteneklerini sergilemek için bir kez daha, Garanti Caz Yeşili kapsamında iki gece üst üste Babylon sahnesinde.

Ona ün kazandıran saksafonuyla hayranlarına tüm hünerlerini göstermeye hazırlanan Pine, son zamanlarda sokaklardan gelen drum’n bass ve garage müziğini modern cazla birleştiren çalışmalarıyla da dikkat çekiyor.

Jazz Cafe’nin önde gelen sanatçılarından biri olan İngiliz müzisyen, 2009 sonunda çıkardığı ve New Orleans’lı caz üstadı Sidney Bechet’eye adadığı son albümü 'Transition in Tradition' ile müzik otoriteleri tarafından tam puan alarak kariyerinde doruk noktasına ulaşmıştı.

Şimdiye kadarki en iyi albümü olarak nitelendirilen 'Transition in Tradition’ın tanıtımı kapsamında Babylon’da kentsel müzik ve caz tutkunlarını kendinden geçirecek Pine, Karayip müziklerinden Afro ritimlere uzanan çok yönlü farklı bir performansa hazırlanıyor.

Fotoğraf: Kofi Allen Fotoğraf: Kofi Allen

Bu geceye özel olarak Pine, Sydney Bechet’nin kullandığı gibi gümüş bir saksafonla hayranlarının karşısına çıkacak.

Courtney Pine 7-8 Nisan'da Babylon'da.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...