NTV

Günay Twitter'dan veda etti

Türkiye

Görevden alınan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, revizyon kararı açıklanmadan önce Twitter'dan veda mesajı yayınladı.

Başbakan Erdoğan, kabinede revizyona gitti ve 4 bakanı yenileriyle değiştirdi.

Akşam saatlerinde açıklanan kararın öncesinde Twitter'dan bir veda mesajı yayınladı.

Günay, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Görev sürem içinde kültür ve turizm alanlarında kamuda ve özel sektörde birlikte çalıştığımız bütün arkadaşlarıma içten teşekkür ederim."

'MALUM OLDU'
Kararın açıklanmasının ardından bir gazetecinin ''Kabinedeki değişiklik açıklanmadan önce İstanbul'daki bir programda yaptığınız konuşmada veda izlenimi vermiştiniz. Değişikliği önceden biliyor muydunuz?'' sorusuna Günay, ''Allah bazı şeyleri malum eder'' yanıtını verdi.

İstanbul dönüşü Ankara Esenboğa Havalimanı'nda, Bakanlar Kurulu'ndaki değişiklikle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Günay, ''Uzun zamandır zaten böyle bir şey konuşuluyordu. O açıdan hiçbirimiz için sürpriz olduğunu zannetmiyorum'' diye konuştu.

'ALLAH'A ŞÜKREDİYORUM'
Yeni bakanlara başarı dileyen Günay, şöyle devam etti:

''Her görevin bir son dönemi vardır. Önemli ve güzel olan o görev bittiği zaman beraber çalıştığınız insanların sizin için iyi düşünmesidir. Çalıştığınız alanda iyi izler bırakmış olmaktır. Herkesin de galiba özellikle siyasette Allah'tan dileği budur.

Bu 5,5 yıllık sürenin sonunda çalıştığım bütün alanlarda hem arkamda iyi hatıralar hem de iyi izler ve arkadaşlar bıraktığımı düşünüyorum. Böyle bir görev dönemi sonunda, bana bu duyguları yaşattığı için Allah'a şükrediyorum.''