‘Güneşi Gördüm’, 12 Mart’ta vizyona girecek

Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmi “Güneşi Gördüm”, 6 çocuk üzerinden yola çıkarak ülkemizde zorda kalan milyonlarca çocuğun sessiz çığlıklarına kulak veriyor.

10.01.2009 - 15:06

‘Güneşi Gördüm’, 12 Mart’ta vizyona girecek

Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği ve Mahsun Kırmızıgül, Demet Evgar, Hande Subaşı ile Yıldız Kültür’ün oynadığı “Güneşi Gördüm”, 12 Mart 2009’da sinemaseverlerle buluşacak. Mahsun Kırmızıgül’ün sıradışı ve gerçek hikâyelerden yola çıkarak yazdığı senaryoda komedi ve mizaha da var...

Kırmızıgül’ün yaklaşık bir yıl önce kaleme aldığı filmin çekimleri Norveç Danimarka, İsveç ve Türkiye’de yapıldı. Türkiye’deki çekimler ise İstanbul ve Kars’ta gerçekleştirildi.

Filmde Ali Sürmeli’den, Alper Kul’a, Altan Erkekli’den, Cezmi Baskın’a, Demet Evgar’dan Emre Kınay’a, Erol Günaydın’dan, Hande Subaşı’na, Kamil Sönmez’den, Mahsun Kırmızıgül’e, Menderes Samancılar’dan Nurseli İdiz’e, Sarp Apak’tan, Şerif Sezer’e, Yiğit Özşener’den, Zafer Ergin’e uzanan dev bir oyuncu kadrosu var.

Yapımcılığını Murat Tokat’ın üstlendiği, çeşitli sosyal kategorideki çocukların dramını anlatacak olan filmde, 6 çocuk üzerinden yola çıkılarak ülkemizde zorda kalan milyonlarca çocuğun sessiz çığlıklarına kulak veriliyor.

6 çocuklu bir babayı oynayan Kırmızıgül, film için saçlarını 3 numaraya vurdu. Kırmızıgül’ün yanı sıra Menderes Samancılar, Altan Erkekli, Cezmi Baskın da fimde farklı tipleri ile dikkat çekiyor.

Film son 25 yıla dair; bugüne kadar cesaretle söylenmekte zorlanılan sözler yer alıyor ve yüksek sesle tartışılamayan konular işleniyor.

“GÜNEŞİ GÖRDÜM”

Video: Mahsun Kırmızıgül filminin çekimlerini Kars’ta tamamladı.

Yapım Şirketi: Boyut Film

Yapımcı: Murat Tokat

Senaryo ve Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan

Uygulayıcı Yapımcı: Menderes Demir

Genel Koordinatör: Ceren Aslan

Sanat Yönetmeni: Veli Kahraman

Müzik: Mahsun Kırmızıgül, Yıldıray Gürgen

Kurgu: Hamdi Deniz

Ses: Onur Yavuz

Işık: Durmuş Demirezen

Kostüm: Funda Büyüktunalıoglu

Saç: Şahin Gül

Makyaj: Gila Benezka, Ayça Baylan

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...