NTV

Güney Tuna'ya başka bir şey olmuştur!

NTV Haber

Türkiye

Avcılar'daki bir parkta üniversite öğrencisi Güney Tuna’yı dövmekten tutuklanan polis memurunun avukatı, Tuna’nın emniyetten çıktıktan 2,5 saat sonra şikayette bulunduğunu ve bu süre içinde başına bir şey gelmiş olabileceğini söyledi.

Avcılar’da bir parkta polis tarafından dövüldüğü belirtilen ve hastanelik olan; 6 gündür de tedavisi süren üniversite öğrencisi Güney Tuna, taburcu oldu.

İlişkili Haberler


Tuna’yı dövdüğü iddia edilen ve halen tutuk olan polis memuru Muhammet B. ise, İfadesinde, gence hiçbir şekilde vurmadığını belirtti.

Muhammet B.'nin ifadesine göre, Güney Tuna emniyete götürüldü, burada anne ve babasının yalvarmaları sonucu işlem yapılmadan serbest bırakıldı.

Güney Tuna'nın nasıl beyin kanaması geçirecek noktaya geldiği sorusuna ise, polisin avukatı açıklık getirdi. Avukata göre, emniyetten yürüyerek çıkan mağdur, 2.5 saat sonra şikayette bulundu ve bu süre zarfından başına birşey gelmiş olabilir...

KAYITLARDA OLMAYAN GÖZALTI
Bu arada, Güney Tuna ile birlikte bir kişinin daha gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Mustafa Söylemez, savcılıkta, Güney Tuna ile aynı masada oturduğunu söyledi ve olayı şöyle anlattı:

"Her iki polis de Güney'e tekme tokat vurdular. Daha sonra Ambarlı Meydanı’na götürdüler. Buraya 6 yunus polisi daha geldi. Polisler teker teker Güney'e vuruyorlardı. 5 polis etrafını sardı, bir tanesi vuruyor, daha sonra sırayla aynı şekilde Güney’e vuruyorlardı. Biraz yaklaşınca biri bana kimliğimi sordu. ‘Yanımda yok’ deyince gözaltına alındım. Beni de Güney ile birlikte polis otosuna bindirdiler."

Mustafa Söylemez ‘gözaltına alındım’ derken, tanık polislerin ifadesi de bu gözaltıyı doğrularken, hiçbir resmi kayıtta gözaltının izine rastlanmasığı kaydedidli.