'Güneydoğu'da devlet var mı?'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 3 asker ve 1 korucunun şehit edilmesini eleştirdiği açıklamasında "Güneydoğu'da devlet var mı?" dedi.

27.10.2014 - 00:09

'Güneydoğu'da devlet var mı?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari'de 3 askerin ve Bitlis'te bir korucunun şehit edilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Afyonkarahisar'da 8 kişinin hayatını kaybettiği kazada yaralanan öğrencileri ziyareti sırasında konuşan Kılıçdaroğlu,

"Güneydoğu'da devlet var mı acaba, önce bu soruyu sormamız ve cevabını aramamız lazım" ifadesini kullandı.

"Başbakan, sabah akşam bizi suçlayacağına, ya bu Güneydoğu'da ne oluyor, devlet var mıdır, yok mudur, caddenin ortasında askerlerimiz şehit ediliyor, köy korucuları direğe bağlanıp orada öldürülüyor" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Sorumlu kim Utanmasalar 'sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi' diyecekler. Sorumlu kim Bu ülkenin başbakanı var mı, bakanı var mı Bir bakan kalkmış diyor ki 'Oraya emanetçi askerleri gönderdik onları öldürdüler.

Ya bir insan kendi ülkesinde, kendi toprağında emanetçi diye tanımlanabilir mi, böyle bir bakış açısı olabilir mi? Koskoca Türkiye Cumhuriyeti bu hale getirilebilir mi? Ben isyan etmeyeyim, ben itiraz etmeyeyim, kim isyan edecek, kim itiraz edecek Gencecik çocuklar öldürülüyor, korucuları bağlıyorsunuz direğe, öldürüyorsunuz.

Sorumlusu kim, kim bunun sorumlusu İsyan eder noktaya geliyoruz. Yazık, günah bu ülkeye. Başbakanı nerede, bakanları nerede, nasıl yönetiyorlar bunlar bu ülkeyi Akıl nerede, basiret nerede Böyle bir şey görmedim, ilk kez böyle bir hükümet görüyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...