Hiç durmadan değişim geçiren ve varlığımızın tanıklık ettiği bir akış içerisindeyiz. Bu akışa bazen zaman diyoruz. Zamanı pek çok şekilde deneyimlemekteyiz. Bu akış bizi geçmişte şimdi olduğundan çok daha fazla ürkütmüş olmalı, anlaşılmaz ve bilinmez olduğu her noktayı bilmeye çalışmışız. Daha güvenilir bir alanda var olduğumuzu hissetmek için zamanı çeşitli parçalara ayırmışız. Saatler, günler, aylar, yıllar, yüzyıllar, vernal devirler. Bunların arasında, başladığımız yere dönüşün büyük sembolizmini taşıyan gün, dünya, uzayda bulunduğunuz yere geldiğinde tamamlanmış olur.

Hayatın merkezi olan insanın bulunduğu yer için gün, kendi bulunduğu yerde başlar ve biter. Öyle ya, bir kürenin üzerindeyiz. Kim diğerine göre önde veya arkada olabilir ki? Kimin yeri daha doğrudur? Bunlar bilinmez.

Astrolojinin 12'ye böldüğü gökyüzünde 12 tane sembolümüz bulunur. Bu semboller, her ay bulunduğumuz yere göre yer değiştirmiş olur. Dünya döner, Güneş etrafında yolculuğuna devam eder ve bu sembollerin yaşadığımız hayata kazandırdığı nitelikler değişir. Güneş’in bulunduğu burç ile 12 önemli nitelik elde ederken, toplamda kocaman bir yılı geçirmiş oluruz. Ay da aynı 12 sembolü, yaklaşık 2,5 günde bir ziyaret eder. Ay'ın hareketleri ile gündelik olaylar arasında önemli bir bağlantı bulunur. Ay bu ziyaretleri yaparken gündelik yaşamımızda pek çok olay değişir.

Günlük yorumlar bu değişimlerin Astrolojik yansımalarını takip eder. Göksel döngülerin haritadaki izdüşümleri de bize her anın profilini verebilir. Bunlardan içindeki sembolizmlerin anlamlarını kolayca yakaladığımız günlük etkiler, bir burcun günlük yorumlarını oluşturur. Her günün Astrolojik etkinlikleri, her burca farklı şekilde yansır.

Eğer sadece burcunuza özel bir yorum almak isterseniz, genel günlük yorumları okuyabilirsiniz. Fakat her bir kişi çok özeldir. Her doğum bir mucizedir ve size ait bu mucize, bulunduğunuz yer ve zamanda sadece 1 kişi için gerçekleşebilir. Böylece, o mucize aslında siz olursunuz. Bu nedenle kişisel günlük yorumlar çok önemlidir. Genel burç yorumlarının içinde göksel döngülerin doğum haritanızda hangi nitelikleri verdiğini öğrenmelisiniz. Her ikisi de günlük yorumdur. Sadece birisi çok daha özel ve önemlidir: Kendi kişisel yorumunuz. Genel günlük yorumlardan ancak genel nitelikleri öğrenebilirsiniz.

http://www.astrologyanalyst.com