Gurbetçi ailenin iki kızı denizde boğuldu

Almanya’dan Sinop’a tatile gelen gurbetçi bir ailenin 8 ve 12 yaşındaki iki kızı denizde boğuldu. Adıyaman'da da 9 yaşındaki bir çocuk çayda boğuldu.

Anadolu Ajansı 08.08.2011 - 15:27

Yakınlarıyla Akliman yöresine giden kardeşler Nurcan (8) ve Tuğçe Özay (12) denize girdi.

Akıntıya kapılan kız kardeşler gözden kayboldu. Denizde yapılan aramada iki kız kardeşin cesedine ulaşıldı. Çocukların ailese sinir krizi geçirdi.

Özay ailesinin Almanya'dan tatil için Sinop'a geldiği öğrenildi.

'YAVRULARIM NEREYE GİDİYORSUNUZ?'
İki kız kardeşin cenazesi Gerze ilçesine bağlı Karlı köyü Tazıoğlu Mahallesi'ne getirildi. Burada baba evinde helallik alınmasının ardından cenazeler, Karlı Köyü Camisi'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası aile kabristanlığında toprağa verildi.

Cenazede çocukların yakınları ile anne Huriye Özay sinir krizi geçirdi.

Anne Özay, komşuları tarafından teskin edilmeye çalışılırken, babaanne Saadet Özay, ''Yavrularım nereye gidiyorsunuz, siz buraya gezmeye gelmiştiniz, ben sizsiz ne yaparım şimdi, deniz nasıl sizi benden aldı'' diyerek ağıt yaktı.

Üç çocuklu Özay ailesinin 14 yaşında bir kızlarının daha olduğu, çocuklarının ölüm haberini alan baba Sefer Özay'ın ise bugün Almanya'dan geldiği öğrenildi. Baba Özay'ın güçlükle ayakta durabildiği gözlendi. Abla İfakat Özay da kardeşlerinin arkasından göz yaşı döktü.

Cenazeye Gerze Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Belediye Başkanı Osman Belovacıklı da katıldı.

9 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÇAYDA BOĞULDU
Adıyaman'da ise Mahmut Kocakaya isimli 9 yaşındaki bir çocuk, Sarıkaya köyünün yakınlarındaki Kikan bölgesinde Göksu Çayı'na girdi.

Çaya giren Kocakaya'nın çıkmadığını gören vatandaşlar jandarma ekiplerine haber verdi.

Dalgıçlar tarafından sudan çıkarılan ceset, otopsi için Adıyaman Devlet Hastanesinin morguna kaldırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...