Gürsel Tekin: 4 yıl önce söyledim

CHP Genel Başkan Yardımcısı'nın gündemi, 17 Aralık operasyonu ve yerel seçimlerdi.

Anadolu Ajansı 24.02.2014 - 07:23

Gürsel Tekin: 4 yıl önce söyledim

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Bilecik'te partisinin seçim irtibat bürosu açılışını yaptı ve aday tanıtım toplantısına katıldı.

Tekin burada yaptığı konuşmada, 17 Aralık operasyonu ve yerel seçimler hakkında konuştu.

"Siz, 17 Aralık'a bakmayın. 17 Aralık'tan 4 yıl önce TBMM'nin kürsüsüne çıkıp, 'yolsuzluk görmek istiyorsanız, bakanların çocuklarına bakın' diyen siyasetçiyim" diyen Tekin şunları söyledi:

"Eğer bu kadar ar, bu kadar edepleri olsa, şerefimle yemin ediyorum, ben o siyasi partide olsam, sokağa inmem.

Zat-ı muhterem Başbakan, kürsüye her çıktığında, CHP'yi ve CHP'nin geçmiş dönemlerindeki genel başkanlarını ağzına alırdı.

Aslında o isimler o ağza yakışmazdı ama ne yazık ki bu isimleri sık sık kullandı. Önce size CHP'nin ne olduğunu çok kısa anlatmak istiyorum. Bu önümüzdeki dönemde yurttaşlarımızın kime oy vereceğini çok iyi bilmesi gerekiyor.

CHP liderlerine baktığınızda, devletin kurumlarında önemli görevler yapmış, maaşları var ama hiçbirisi servet edinememiş. Şimdi bu işgüzarlara bakalım. Bunların tamamı, 20 yıldır en kutsal inançlarımızı sömürerek, din, iman edebiyatı yaparak, daha başladıklarında, 15-20 yıl önce kendi yaşam biçimlerine, ailelerine baktığınızda maalesef mütevazi, sıradan hatta bir kısmı neredeyse çocuklarını okutamayacak durumdayken, bugün..."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...