Gürsel Tekin adaylığını açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

09.11.2013 - 15:49

Gürsel Tekin adaylığını açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Kadıköy İskele Meydanı'nda toplanan taraftarlarına hitap etti.

Burada yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, "Sayın Sarıgül ve arkadaşları partimize katıldı. Hoşgeldiler. Ama yetmez. Gezi'deki gençlerimiz de, Anti-Kapitalistler de tüm vatandaşlarımız gelsin. Uzun süredir İstanbul'daki temel sorunlarla çok yakından ilgilenen bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Akşamları hiçbir TV ekranında İstanbul'un sorunları konuşulmuyor. Kimin geleceği değil İstanbul'un geleceği önemli" dedi.

"Bugün burada ilan ediyorum. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayıyım" diyen Tekin, "Kendimi sizlere emanet ediyorum" şeklinde konuştu.

"İnşallah partimizin alacağı her türlü karar, ön seçimse ön seçimi, kamuoyu yoklaması ise kamuoyu yoklaması. Hepsine varız. Önceliğimiz İstanbul'da sosyal demokrat bir belediye" diyen Gürsel Tekin, "Hangi arkadaşım çıkarsa önümüzdeki süreçte seçim meydanlarında 2009'da olduğu gibi Gürsel Tekin adayının yanında olacak ve CHP'nin iktidar olması için sonuna kadar savaşacak. Sorunları da çözümleri de biliyoruz. Çözümler sosyal demokrat bir anlayışla olur" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...