Gürsel Tekin annesini gözyaşlarıyla uğurladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in vefat eden annesi Heyrat Tekin'in cenazesi, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Tekin törende gözyaşlarına hakim olamadı.

06.12.2011 - 14:37

Gürsel Tekin annesini gözyaşlarıyla uğurladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in vefat eden annesi Heyrat Tekin için Karacaahmet Şakirin Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde, oğulları Gürsel, Yüksel, Tuncer ve Cevdet Tekin ile CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil taziyeleri kabul etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğle ezanı öncesinde camiye geldi.

Heyrat Tekin'in cenaze namazını, kısa bir süre sonra görevi devredecek olan İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı kıldırdı. Helallik alınması sırasında Gürsel Tekin'in gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Heyrat Tekin'in cenazesi, kılınan namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

KİMLER KATILDI?
Cenaze törenine, CHP genel başkan yardımcıları Erdoğan Toprak ve Nihat Matkap, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP'li milletvekilleri Süheyl Batum, Umut Oran ve Sinan Aygün, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, bazı ilçe belediye başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

SİLİVRİ'DEN ÇELENK
Törene, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ''Ergenekon'' davası kapsamında tutuklu bulunan CHP Zonguldak milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ve kurum da çelenk gönderdi.

‘SPOR KÜLÜBÜ AZİZ YILDIRIM’
Bu arada, Çağdaş Eğitim Vakfının (ÇEV) bağış çelenginde ''Fenerbahçe Spor Kulübü Aziz Yıldırım'' yazdığı görüldü.

Öte yandan, cami çıkışında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, gazetecilerin sorusu üzerine, Gürsel Tekin'e baş sağlığı dilediklerini söylemekle yetindi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...