Gürsel Tekin: Karar Kılıçdaroğlu'nun

CHP MYK'ya alınmayan Gürsel Tekin İstanbul'a döndü:  "Sayın Kılıçdaroğlu nasıl isterse biz her türlü göreve hazırız, bu karar sayın genel başkanımıza aittir."

30.05.2010 - 15:46

CHP'de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) dışında kalan Gürsel Tekin, bugün Ankara'dan İstanbul'a gelişinde havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Parti Meclisi (PM) Üyesi Gürsel Tekin, ''MYK'ya seçilmeyişim hiç önemli değil. Genel başkanımız çalışabileceği bir liste hazırlamıştır. Ben de onun yakın arkadaşıyım, yol ve mesai arkadaşıyım. Ben de kendisine her türlü desteği vereceğim. Benim bir yerde olup olmama sorunum yok'' dedi.

MYK üyeliğine seçilmemesinde Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevi sırasında hakkında açılan davanın etkisi olduğu iddialarına ilişkin bir soruyu Tekin şöyle yanıtladı:

"Hiç ilgisi yok. O dosyayı sizlerle de paylaşmıştım. O benim şeref madalyamdır. 11 yıllık yapmış olduğum görev içerisinde uyuşturucu kaçakçılığı ya da rüşvet dosyası değildir. Vatandaşın hayatını kolaylaştırmaktır. Bugün de o görevde olsam o dosyaya tekrar imza atarım. Onlar farklı şeyler. Böyle bir gerekçe olsaydı, ben bir yıldır il başkanıyım orada istifam düşünülürdü.''

Hiç bir görevinden istifa etmediğini belirten Tekin, ''Sayın genel başkanım nasıl isterse biz her türlü göreve hazırız. Bu karar, sayın genel başkanımıza aittir. Sayın genel başkanımız bize bir yol haritası çizdiğinde, her türlü göreve hazırız'' dedi.

''CHP Genel Sekreteri önder Sav ile aranızda bir sorun var mı?'' şeklindeki soru üzerine de Tekin, şunları söyledi:

''Benim hiç kimse ile bir çekişmem söz konusu değildir. Özellikle son 2,5 yıldır İstanbul'da vermiş olduğum mücadelemin en canlı tanıklarının bir kısmı da sizlersiniz. Cumhuriyet tarihinde CHP'nin bütün kongrelerine bakın. İki dönem üst üste aday olmuşum, bütün delegelerin oylarıyla seçilmişim. Benim görevim parti içindeki barışı, sevgiyi, kardeşliği oluşturmaktır. Yine aynı duygularla devam  edeceğim. Kimse ile özel bir husumetin söz konusu değildir.''

''Sizin için CHP PM üyesi mi yoksa İstanbul İl Başkanı mı diyeceğiz'' diyen bir basın mensubuna da Tekin, ''CHP'nin neferiyim. Her şeyden önce CHP'nin üyesi olmak bile büyük bir onurdur. O onuru taşırım ben'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...