Gürsel Tekin'den Başbakan'a 'Mısır' cevabı

CHP, Suriye'ye yönelik müdahele hazırlıklarına barış mitingleri ile tepki göstermeye hazırlanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ilk mitingin Adana'da yapılacağını söyledi. Tekin, Başbakan Erdoğan'ın CHP'nin Mısır ziyaretiyle ilgili eleştirilerine de yanıt verdi.

NTV Haber 04.09.2013 - 16:12

Gürsel Tekin'den Başbakan'a 'Mısır' cevabı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Suriye'ye yönelik müdahale hazırlıklarına tepki göstermek için Eylül'de Adana'da barış mitingi yapmayı düşündüklerini söyledi.

Tekin, "Yanlıştan dönmenin erdemli bi politka olduğunu herkes bilmeli. Tekliği, onurlu bir teklik olarak yansıtmaya çalıştılar. Teklik sadece Allah'a mahsustur. Ortadoğu'da herkesin saygı duyduğu bir dış politika vardı" diyerek tepkisini dile getirdi.

'MISIR'A GİDİYORUZ ÇÜNKÜ...'
Rusya ziyareti öncesi CHP'nin Mısır ziyaretini eleştiren Başbakan Erdoğan'a da yanıt veren Tekin, "Bize darbeci diyen Başbakan'ın darbelerde tek bir mağduriyeti var mı? Bakanlar Evren döneminde çalışıyordu. Başbakanın bilmesi gereken şudur; Türkiye sahipsiz değildir.

CHP Mısır'a Irak'a gidiyor, çünkü sizin kırdığınız döktüğünüz yanlışları ancak CHP toparlayabilir. Büyükelçinizi çektiniz niye tekrar geri gönderdiniz, hani kabadayılık yapıyordunuz?" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...