Güven Kıraç 'Tuncel ve Dostları'nda

Tuncel Kurtiz, Güven Kıraç'ı bir Ege kahvaltısında ağırladı. Birlikte omlet yaptılar, Akdeniz mutfağı üzerine sohbet ettiler, "Birleşik Oyuncular Meslek Birliği"ni nasıl kurduklarını anlattılar. 'Tuncel ve Dostları' Perşembe günü saat 21:00’de NTV’de...

20.07.2010 - 13:49

Tuncel Kurtiz, Güven Kıraç’ı güzel bir Ege kahvaltısında ağırladı. Kıraç’ın içindeki yemek aşkını bilen Kurtiz onu doğruca bahçesine götürdü.

Güven Kıraç, dostunun nane, kekik, biberiye, reyhan gibi yeşillikler yetiştirdiği bahçesini gezdi. Ardından mutfağa girip yöreye özgü kabak çiçekli omlet yapmayı öğrendi.

Güven Kıraç ve Tuncel Kurtiz, bahçeden toplanan taze yeşilliklerin eşlik ettiği muhteşem bir kahvaltıda Akdeniz mutfağı ve yeme alışklanlıkları üzerine keyifli bir sohbet yaptılar.

Ayrıca Türkiye’de oyuncuların yaşadığı uzun çalışma saatleri gibi zorluklar ve telif haklarıyla ilgili sıkıntılar hakkında da konuşan ikili, tüm bu sorunların çözümü için nasıl bir araya geldiklerini ve " Birleşik Oyuncular Meslek Birliği"ni (BİROY) kurduklarını anlattılar.

Tuncel Kurtiz antika meraklısı dostunu Akçay’daki Türkiye’nin en zengin antika pazarlarından birine götürdü. Antika pazarında Zeytinyağı taşımacılığında kullanılan çömleklerle ritm tutan ikili, Kıraç’ın koleksiyonunu yaptığı emaye mutfak eşyalarının peşine düştü.

Tuncel Kurtiz dostu Güven Kıraç’ı Ege denince herkesin aklına ilk gelen yere zeytinbağlarına da götürdü. Yörede zeytincilik yapan en köklü ailelerden birinin bağlarını gezen Kurtiz ve Kıraç, zeytin ağaçları, zeytin yetiştiriciliği ve zeytinyağı üretim teknikleri hakkında bilgi aldılar, az bilinen gerçekleri konuştular.

Son olarak da Kurtiz ve Kıraç, nefis bir dağ manzarasına karşı keman müziği eşliğinde yöreye özgü Edremit Güvendesini oynadılar.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...