''Çimler biçiliyor. Çalılar budanıyor. 7/24 kapalı devre. Her şey olması gerektiği gibi. Yüzüyorum ve güneşleniyorum bütün gün. Koskocaman, masal gibi bir havuz... "Merhaba" diyor. "Nasılsın?" Uzakta, duvarın ardında bir sürü köpek havlıyor.''

Kentsel dönüşümün günlük hayatımızın bir parçası haline geldiği günümüzde "güvenlikli site" olgusu da farklı PR konseptleriyle karşımıza çıkıyor. Şehir, içinde yaşayan insanlarıyla birlikte değişiyor.

gnlev'in yeni oyunu 'Site'de büyükşehrin keşmekeşinden, kaosundan kaçmak isteyen insanların korkuları, yalnızlıkları, bekleyişleri konu ediliyor. Yaşam, etrafına duvarlar örülerek koruma altına alınmaya ve "çağdaş, modern, güvenli ve huzurlu" yaşam alanları yaratılmaya çalışılıyor. Gerçeklik ve oluş arasındaki çelişkinin güvenlik kameralarına takıldığı oyunda, her şeyin sürekli onarılıp başa döndüğü bu ortamın karanlıkları dile getiriliyor: Beş insan geçmiş ve gelecekleriyle sitenin güvenlik duvarları içinde yaşamak zorundadır.

2011 yılında kurulan tiyatro topluluğu gnlev, geçtiğimiz sezon adından söz ettiren ilk oyunu "Yüksek Derece"nin ardından yeni oyunu 'Site' ile de Türk tiyatrosuna yeni bir metin kazandırmanın peşinde. Turgay Doğan tarafından yazılıp yönetilen oyun, 'Site' konusuna dışarıdan ve tarafsız bir şekilde yaklaşmaya çalışıyor.

SİTE
8-13 Aralık 2012, 20:00
23 Aralık 2012, 18:00
Maya Sahnesi

Yazan & Yöneten: Turgay Doğan
Müzik: Farfara & Men With A Plan & Goodgame
Sahne Tasarım: Nihan Arısoy
Kostüm: Mustafa Doğulu
Reji Asistanı: Başak Ertem
Teknik: Uğur Küçükdağ, Hakan Atmaca
Grafik Tasarım: Suyumbike Güvenç
Yapım: gnlev