Güvenlikçilerden site sakinlerine dayak

İstanbul'da oturdukları sitenin bahçesinde başını eşinin dizine dayayan çiftin durumu site güveniliği tarafından "uygunsuz" bulununca tartışma çıktı. Güvenlikçiler genç çifti dövdü.

Haberler - NTV Haber 13.07.2009 - 10:18

İstanbul Çengelköy'de yer alan Ata 2 sitesinde yaşayan Serkan ve Semra Durul çifti, akşam saatlerinde sitenin parkında oturuyordu.

Parkta oturan çift, site güvenliğinin eşinin başına dizini yaslayan Semra Durul'un hareketini uygunsuz bulması üzerine müdahaleyle karşılaştı.

Semra Durul, olayı şöyle anlattı:

"Banka oturduk, daha sonra eşimin dizine yattım. En fazla 2 dakika sonra güvenlik elemanı geldi, 'Uygunsuz vaziyettesiniz' dedi. Ben neye uğradığımı şaşırdım tabii. 'Acaba' dedim; 'Şaka mı yapılıyor?' Eşimle birlikte birden feryat ettik, söylenen laf çok garipti çünkü. Uygunsuz ne demek?"

Serkan Durul ise yaşananları "'Uygunsuzlukla ne demek istiyorsunuz?' dedim, bağırmaya başladım. O da bana bağırmaya başladı. Telsizi fırlattı ilk önce; sonra yumruklar tekmeler havada uçuştu" sözleriyle anlattı.

Güvenlik görevlisi tarafından darp edilidiğini idida eden Serkan Durul, karakola şikayette bulundu.

Serkan Durul, "Karakola gittik, 'Darp iziniz var mı?' dediler; 'Var' dedik. Darp izi raporlarımı aldım, tekrar karakola gittim, ifade verdim, Ve bu şahsa da, biz giderken, 'Görev yerine git' dediler. Ben şu anda can ve mal güvenliğimden kaygı duyuyorum. Ne yapacağız bilmiyorum. Yaşadığımız yerde bizi korumakla görevli insanların bize böyle davranması çok acı" diye konuştu.

Sitenin güvenlik amiri ise olayla ilgili yorum yapmadı.

Video: Güvenlikçi şiddeti

Sayfa Yükleniyor...