Hacettepe’de nakillere devam

Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nedim Doral, çift kol ve bacak nakli yapılan Şevket Çandar’ın hayatını kaybettiği operasyonu NTV’ye anlattı. Böyle operasyonların her zaman belirli riskler taşıdığını anlatan Doral, “Yolumuza devam edeceğiz” dedi.

NTV Haber 03.03.2012 - 01:04

Hacettepe’de nakillere devam

Hacettepe Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Doral, "İlkelerimizden vazgeçmeyeceğiz, eksikliklerimizi tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Çift kol çift bacak nakli yapılan Şevket Çandar’ın hayatını kaybettiği operasyondaki ekipte yer alan Prof. Dr. Nedim Doral, süreci NTV’ye değerlendirdi.

'GECİKME YOK'
Doral uzuvların geri alnmasında gecikildiği iddialarına da yanıt vedi. Doral, bu işlemlerin vaktinde yapıldığını kaydederek, “Hastaya müdahalede bir gecikme olmadı” dedi.

‘RAKABET DOĞAL’
Prof. Doral, üniversiteler arasındki rekabet iddialarıyla ilgili farklı bir yorum yaptı. Rekabetin doğal olduğunu söyleyen Doral, “Rekabat olacak. Bilimsel rekabet olmazsa bilgi birikimi doğru yöne gitmez. Rekabet olmadan dünyada belli bir yere gelinemiyor” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...