Haciz gelince 7. kattan atladı

Uşak'ta kefil olduğu arkadaşının borçlarından dolayı, eski eşinin evine haciz memurları gelince, 7. kattaki pencereden atlayan 3 çocuk babası terzi hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 12.04.2011 - 15:18

Eski eşi Sibel Uzar'ın Kemalöz Mahallesi 4. Etap TOKİ Konutları'ndaki evine giden terzi Ali Yayla, çocuklarıyla kahvaltı yaptı.

Bu sırada Yayla'nın, daha önce kefil olduğu arkadaşının 40 bin liralık borcundan dolayı, eve bir bankanın avukatı, haciz memuru ve polisler geldi.

Haciz memurlarını görünce kendini odaya kilitleyen Yayla, eski eşi ve görevlilerin ısrarına rağmen dışarı çıkmadı.

Daha sonra 7. kattaki odanın penceresinden atlayan Yayla, olay yerinde hayatını kaybetti.

Sibel Uçar, gazetecilere yaptığı açıklamada eski eşinin, bir süre önce bankadan kredi çeken arkadaşına kefil olduğunu, borcun ödenmemesi nedeniyle haciz işlemlerinin başlatıldığını, bir hafta önce eve gelen haciz memurlarının evdeki eşyanın listesini çıkardığını anlattı.

Eski eşinin ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getiren Uçar, ''Görevliler içeri girmek istedi, Ali'nin bu yüzden paniğe kapıldığını düşünüyorum. Belki ikna olacaktı. Ancak içeri girmek istediler ve eşim de atladı. Çocuklarımın gözü önünde meydana gelen olayın hesabını kim verecek? 15 yaşındaki kızım geçen hafta yaşanan olaylar nedeniyle bunalıma girip intihar etmek istedi. Hayatımız perişan oldu'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...