Hacze kızan futbolcular yatakları aşağıya attı

Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Tokatspor’a eski başkanlardan Sami Ülkü'nün alacakları nedeniyle haciz uygulandı. Karara tepki gösteren futbolcular televizyon, yatak ve yorgan gibi malzemeleri camdan aşağıya attı.

Anadolu Ajansı 17.10.2012 - 16:02

Hacze kızan futbolcular yatakları aşağıya attı

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Tokatspor’da haciz şoku yaşandı.

Uzunburun mevkisindeki Tokatspor Adnan Çiçek Tesisleri'ne gelen icra memurları, kulübün başkanvekili Emin Yılar ile görüştü. Görüşmenin ardından polis memurları ile tesislere giren icra memurları, haciz işlemini başlattı. Tesislerde bulunan eşyalar kamyona yüklendi.

Tokatspor'un futbolcuları, odalarında bulunan televizyon, yatak ve benzeri eşyaları pencereden atarak haciz işlemine tepki gösterdi.

Gazetecilere açıklama yapan Takım Kaptanı Ercan Güneri, ''Biz gurbetten geldik, çadırda da olsa Tokatspor için top oynarız. Mücadele etmeyen Tokatlılar utansın, biz değil'' ifadelerini kullandı

Futbolcuların, kent merkezindeki Büyük Otele yerleştirileceği belirtildi.

YILAR: YATAK, YORGAN PARA ETMEZ
Tokatspor Başkanvekili Emin Yılar ise Tokatspor'da geçmiş dönemlerde başkanlık yapan Sami Ülkü'nün, 880 bin liralık alacağını tahsil edemeyince kulübü icraya verdiğini söyledi.

Ülkü, “Bu borç, Sami Ülkü'nün sporculara vermiş olduğu paralar, eczacılara verilenlerle ilgili harcama. Bu tarz borçlarla ilgili ödemeler yapılmış. Bu borçlardan dolayı parayı tahsil etmek istiyor” dedi.

Yılar, şunları kaydetti: 'Buradan çıkaracağı malların Sami Ülkü'ye maddi anlamda, alacak noktasında bir menfaat sağlamayacağını çok iyi biliyoruz. Çünkü buradan çıkartacağı yatak, yorgan, bazalar zaten para etmez. Zaten eski mallar, çıkarsa 5-10 bin liraya satamaz. Tahsil edilecek borç 880 bin lira fakat gecikmeleriyle birlikte yaklaşık 1 milyon 200 bin lira tutuyor. Bu borç, Sami Ülkü'nün sporculara vermiş olduğu paralar, eczacılara verilenlerle ilgili harcama. Bu tarz borçlarla ilgili ödemeler yapılmış. Bu borçlardan dolayı parayı tahsil etmek istiyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...