Babylon’da Cuma akşamı Ninja Tune plak şirketinin son yıldızlarından Emika, Cumartesi gecesi ise 70'ler Avrupa korku film müziklerinin ürkütücü tonlarını, techno ve house altyapılarla örerek, Avrupa dans pistlerinin aranan müzisyenlerinden biri olmayı başaran Legowelt sahne alacak.

EMIKA
Ninja Tune plak şirketinin son yıldızlarından Emika, Istanblue’nun katkılarıyla 22 Şubat Cuma gecesi Babylon sahnesini yeniden ele geçirecek. Çek asıllı İngiliz müzisyen Emika, Bristol ve Londra gibi elektronik müziğin kalbi olarak gösterilen şehirlerde yaşadıktan sonra “Drop the Other”, “Double Edge”, “Count Backwards” ve “Pretend/Professional Loving” adında dört single yayınladı. Kendi adını taşıyan albümde ise Berlin elektronik müzik sahnesinin önemli isimlerinden Rashad Becker’le çalışan Emika, downtempo, dubstep ve electronica gibi farklı türleri bir araya getiriyor. Panoramabar ve Berghain gibi Berlin sahnesinin en sıcak noktalarından ilham alan Emika, okul yıllarında aldığı piyano ve kompozisyon eğitimiyle zarafetini dubstep’in karanlık melodilerine de yansıtmayı başarıyor. Son olarak 2012’de yayımladığı "3 Hours" ve "Chemical Fever"ın ardından sıra dışı sesi ve karizmasıyla Beth Gibbons ve Zola Jesus gibi isimlerle karşılaştıran Emika, kışkırtıcı vokalinin yanı sıra yarattığı sinematik ve melankolik atmosferle Babylon’da dubstep müzikseverler için bambaşka bir deneyim sunacak.

PARTAPART PRESENTS : LEGOWELT
Hollandalı electroclash prodüktörü Danny "Legowelt" Wolfers, Bağımsız Müzik platformu Partapart'ın konuğu olarak 23 Şubat Cumartesi gecesi Babylon’da. 70'ler Avrupa korku film müziklerinin ürkütücü tonlarını, techno ve house altyapılarla örerek, Avrupa dans pistlerinin aranan müzisyenlerinden biri olmayı başaran Legowelt, bugüne kadar yayınladığı kayıtlarla pek çok DJ ve prodüktöre de ilham kaynağı oldu.

Gecede ayrıca Men With A Plan, ön grup olarak sahne alacak. Grup, Ocak 2011 tarihinde, Alman-Kanada teknosuna karşı bağlılıklarını ve melodramatik imgelerle dolu synth-rock kimliklerini ortaya koydukları “Batteries Not Included” albümünü çıkardı. Şimdilerde 2012 yılında çıkardıkları iki yeni parçaları , yerli ve yabancı müzisyenler tarafından yapılan remixlerden oluşan“Singles & Remixes” isimli LP lerini yayınlayarak ve kitlesini geliştirerek çalışmalarına devam ediyorlar.